Przejdź do treści.

Menu

Rozpoczyna się nabór uczniów do szkół ponadgimnazjalnych powiatu elbląskiego na rok szkolny 2011/2012. Szkoły te to Zespół Szkół w Pasłęku, Zespół Szkół Ekonomicznych i Technicznych w Pasłęku, Zespół Szkół w Gronowie Górnym i Zespół Szkół Zawodowych Pasłęku. Wszystkie szkoły dysponują nowoczesną bazą dydaktyczną oraz doświadczoną i wysoko wykwalifikowaną kadrą pedagogiczną.
O wysokiej jakości kształcenia w naszych szkołach świadczą liczby , dla przykładu rok szkolny 2009/2010 , 5 miejsce w województwie w zakresie zdawalności matur i 1 miejsce w województwie w zakresie zdawalności egzaminu z przygotowania zawodowego.
Od nowego roku szkolnego Zespół Szkół w Pasłęku rozpoczyna kształcenie w nowym zawodzie technik hotelarstwa. Na ten cel przygotowywana jest, w dużej części za środki Unii Europejskiej, nowoczesna baza do realizacji praktycznej nauki zawodu. Ponadto Zespół będzie kontynuował w Liceum Ogólnokształcącym kształcenie o nachyleniu bezpieczeństwo publiczne. Może także pochwalić się świetnymi wynikami sportowymi m.in. dzięki posiadaniu nowoczesnego kompleksu boisk sportowych w tym boisko piłkarskie z syntetyczną nawierzchnią) oraz halą sportowej. Zespół Szkół Ekonomicznych i Technicznych uruchamia w Liceum Ogólnokształcącym innowację pedagogicznąw zakresie kształcenia wojskowego, psychologii i pedagogiki oraz wiedzy o lotnictwie. Zespół posiada kompleks boisk uruchomiony w ramach programu „Orlik 2012”. Posiada także bardzo dobrze wyposażony, najtańszy w województwie internat, przyjmujący uczniów ze wszystkich szkół naszego powiatu. Natomiast w Zespole Szkół w Gronowie Górnym świetna grupa nauczycieli artystów oraz dobrze wyposażone, nowoczesne pracownie artystyczne przygotowują do zawodu plastyk. Mimo zaledwie trzyletniego funkcjonowania Liceum Plastycznego nasi uczniowie osiągają sukcesy w konkursach krajowych i zagranicznych. Ich prace sąprezentowane na licznych wystawach i plenerach.
Ciekawą ofertę zdobycia atrakcyjnego zawodu dla młodych ludzi, którzy z różnych względów doświadczyli „życiowych problemów” przygotował Zespół Szkół Zawodowych w Pasłęku np. murarz czy stolarz. W 2010 r. jeden z uczniów Zespołu w Europejskim Konkursie Kompetencji Zawodowych zdobył czwarte miejsce w kategorii cieśla budowlany. Ponadto otrzymał „Medal of Excelence” oraz certyfikat , Europass potwierdzający kompetencje zawodowe.
Zachęcamy do szczegółowego zapoznania się z ofertą szkół ponadgimnazjalnych powiatu elbląskiego, najlepiej bezpośrednio w szkołach oraz na ich stronach internetowych, a także na stronie internetowej powiatu w zakładce oświata , nabór.
Zapewniamy, każdy absolwent gimnazjum znajdzie tu odpowiedni dla siebie kierunek kształcenia oraz świetną bazę dydaktyczną i kadrę pedagogiczną !
Zapraszamy!!!!

Więcej informacji w zakładce OŚWIATA - NABÓR...

Zarządzanie Kryzysowe

Zarządzanie kryzysowe

Działka na sprzedaż

Połącz się z tłumaczem

Film Promocyjny

Newsletter

Wydarzenia

Olsztyn Mazury
zwiazek powiatow polskich
150 lat Kanału Elbląskiego
kraina kanalu elblaskiego
Stowarzyszenie Łączy Nas Kanał Elbląski
Olsztyn Mazury
zwiazek powiatow polskich
150 lat Kanału Elbląskiego
kraina kanalu elblaskiego
Stowarzyszenie Łączy Nas Kanał Elbląski
zwiazek powiatow polskich
150 lat Kanału Elbląskiego
kraina kanalu elblaskiego
Stowarzyszenie Łączy Nas Kanał Elbląski
ul. Saperów 14 A, 82-300 Elbląg tel. 55/ 239-49-00, 239-49-09
fax: 55/ 232-42-26
sekretariat@powiat.elblag.pl

NIP Starostwa Powiatowego w Elblągu: 578-25-24-428
REGON: 170753615
NIP Powiatu Elbląskiego: 578-30-55-579
REGON: 170747690
Copyright © 2015 Powiat Elbląski