Przejdź do treści.

Menu

 Przebieg szlaku żółtego: Elbląg – Goryń

wytyczony – 130,9 km,
oznakowany – 128,9 km,
w tym na terenie powiatu elbląskiego – 47,41 km
 
Elbląg, Gronowo Górne, Nowina, Przezmark, Pilona, Myślęcin, Weklice, Aniołowo, Marianka, Pasłęk, Rogajny, Surowe, Kwitajny, Zielno, Kronin, Wójtowizna, Zielonka Pasłęcka, Sambród, Małdyty, Zajezierze, Jarnołtowo, Bądki, Zalewo, Witoszewo, Bądze, Kamieniec, Rudniki, Olbrachtowo, Olbrachtówko, Michałowice, Susz, Bałoszyce, Łęgowo, Kisielice, Goryń
 
foto
Zdjęcie numer 1 w artykule: Szlaki rowerowe
 
Przebieg szlaku zielonego Elbląg – Iława
wytyczony – 145,8 km,
oznakowany – 136,6 km,
w tym na terenie powiatu elbląskiego – 83,24 km
 
Elbląg Rubno Wielkie) – Nowakowo – Kępa Rybacka – Bielnik II – Kazimierzowo – Władysławowo – Wikrowo – Jegłownik – Gronowo Elbląskie – Różany - Zwierzeńskie Pole – Zwierzno – Kępniewo – Brudzędy – Stare Dolno – Święty Gaj – Kwietniewo – Rychliki – Marwica Wielka – Jelonki – Pochylnia Jelenie – Pochylnia Oleśnica – Pochylnia Kąty – Lepno – Bartno - Kreki – Połowite – Wielki Dwór – Jarnołtowo – Bądki – Zalewo – Dobrzyki – Jerzwałd – Siemiany – Piotrkowo – Starzykowo – Szymbark – Ząbrowo – Kamionka – Iława, przy drodze krajowej Nr 16
 
 
Zdjęcie numer 2 w artykule: Szlaki rowerowe
 
 
Przebieg szlaku czarnego Pasłęk – Oleśnica
wytyczony – 7,4 km,
oznakowany – 7,4 km,
w tym na terenie powiatu elbląskiego – 7,4 km
 
Pasłęk Plac Tysiąclecia) – Nowiny – Krasin – PKS Oleśnica nad Kanałem Elbląskim
 
Międzynarodowy Szlak Rowerowy R1 prowadzący od granicy z Niemcami w Kostrzyniu nad Odrą do granicy z Obwodem Kaliningradzkim w Gronowie. Na terenie woj. warmińsko-mazurskiego prowadzi przez Żuławy Elbląskie, Wysoczyznę Elbląską i Nizinę Warmińską. Długość szlaku wynosi 675,6 km, w tym w województwie warmińsko-mazurskim - 87,3 km, w powiecie elbląskim - 47,5 km. Szlak wkracza na teren powiatu i województwa warmińsko-mazurskiego i prowadzi przez rzekę Dzierzgoń do Świd, a dalej przez Święty Gaj, Stare Dolno, Brudzędy, Nowe Dolno, Wiśniewo, Krzewsk, Tropy Elbląskie i Raczki Elbląskie, Elbląg, Bielany Wielkie, Zajazd, Krasny Las, Łęcze, Kadyny, Tolkmicko, Frombork do granicy z Obwodem Kaliningradzkim.
Transgraniczny Szlak Rowerowy R64 poprowadzony wokół Zalewu Wiślanego. Jego początek znajduje się w Piaskach, zaś koniec w Braniewie. Prowadzi on przez teren Mierzei Wiślanej, Żuław Wiślanych, Wysoczyzny Elbląskiej i Niziny Warmińskiej. Długość szlaku wynosi 187 km, w tym w woj. warmińsko-mazurskim - 116,6 km, w granicach powiatu elbląskiego - 55 km. Na teren powiatu wchodzi w Kępinach Małych przez prom na Nogacie. Na granicy Nowakowa, obok pomnika więźniów obozu Stutthof skręca na północ i wiedzie przez Cieplice, następnie wzdłuż Cieplicówki i Zalewu Wiślanego do Nowego Batorowa, a stąd wzdłuż rzeki Elbląg do Nowakowa. Następnie przez Rubno, Elbląg, Bielany, Krasny Las, Próchnik do Łęcza, prawie cały czas z R-1. W Łęczu skręca do Połonin, a stąd przez Suchacz, Pęklewo, Kadyny, Kikoły, Tolkmicko, Chojnowo, Krzyżewo, Nowiny, Ronin, Frombork, Różaniec, Nową Pasłękę, Klejnówko, Ułowo do dworca PKP w Braniewie.
Szlak do Miejskich Wód Elbląg - Elbląg żółty jednokierunkowy o długości 18 km. Szlak prowadzi z ul. Królewieckiej przy hotelu Europa przez Dąbrowę, Jagodnik do jeziora Martwego, następnie przez Rakowo, Próchnik wraca do Elbląga.
Święty Kamień szlak niebieski Tolkmicko - Tolkmicko o długości 17,7 km. Początek szlaku znajduje się przy Ośrodku Kultury i informacji turystycznej i prowadzi skrajem lasów, obok leśniczówki Nowy Wiek, w kierunku Fromborka nad Zalewem Wiślanym, mija osadę Święty Kamień, Chojnowo, Nowinkę i wraca do Tolkmicka.
Trasa Kadyńska szlak czerwony 24,8 km z Kadyn do Kadyn, wychodzi z zatoczki przy pomniku przyrody, wiekowym dębie im. Jana Bażyńskiego, biegnie przez Janówek drogami leśnymi w stronę Przybyłowa i skręca do Białej Leśniczówki. Przebiega przez rezerwat Buki Wysoczyzny Elbląskiej. Czarną Drogą kieruje się do Pagórek, Ostrobrzegu i wraca do Kadyn przez wzgórze klasztorne i rezerwat Kadyński Las, kończąc swój bieg przy ujeżdżalni koni w Kadynach.
 

Szlak Rowerowy Mennonitów; Markusy-Żuławka Sztumska; kolor znaków czarny

Długość szlaku: 9,0 km

Przebieg szlaku:

Zwierzeńskie Pole – 0,0 km, Zwierzno – 1,27 km – Złotnica – 4,45 km – Stalewo – 6,06 km Żuławka Sztumska – 8,53 km . Koniec szlaku Żuławka Sztumska – 9,00 km skrzyżowanie dróg- węzeł szlaków Zamków Gotyckich)

Rodzaj nawierzchni: drogi asfaltowe – 9,0 km

Jest to szlak łącznikowy, mający na celu połączenie szlaków Krainy Kanału Elbląskiego ze szlakami Powiśla.

Szlak prowadzi drogami asfaltowymi o niewielkim natężeniu ruchu samochodowego, co sprawia, że jest dostępny dla wszystkich rowerzystów, niezależnie od posiadanego sprzętu.

Atutem szlaku jest ciekawa przyroda i krajobraz, pełen rowów i kanałów z wierzbami będącymi „symbolem” Żuław. Są też liczne przydrożne aleje złożone głównie z lip, jesionów i brzóz. Na szlaku turysta spotka dwa zabytkowe kościoły: w Zwierznie i Żuławce Sztumskiej. Dodatkową atrakcją będą też domy podcieniowe w Zwierznie i Stalewie.

Pozostałością po menonitach są cmentarze. Na trasie można je spotkać w Zwierznie, Złotowie, Stalewie, Żuławce Sztumskiej i w niedalekim Kępniewie. Na niektórych z nich zachowały się piaskowcowe stele z symbolicznymi ornamentami.

Szlak zarządzany przezStowarzyszenie Łączy Nas Kanał Elbląski LGD w Elblągu

bip.powiat.elblag.pl

bip

Nieruchomość w Rangórach k. Elbląga do sprzedaży

Połącz się z tłumaczem

Zarządzanie Kryzysowe

Zarządzanie kryzysowe

Film Promocyjny 2023

Newsletter

Wydarzenia

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
Olsztyn Mazury
zwiazek powiatow polskich
150 lat Kanału Elbląskiego
kraina kanalu elblaskiego
Stowarzyszenie Łączy Nas Kanał Elbląski
Olsztyn Mazury
zwiazek powiatow polskich
150 lat Kanału Elbląskiego
kraina kanalu elblaskiego
Stowarzyszenie Łączy Nas Kanał Elbląski
zwiazek powiatow polskich
150 lat Kanału Elbląskiego
kraina kanalu elblaskiego
Stowarzyszenie Łączy Nas Kanał Elbląski
ul. Saperów 14 A, 82-300 Elbląg tel. 55/ 239-49-00, 239-49-09
sekretariat@powiat.elblag.pl

NIP Starostwa Powiatowego w Elblągu: 578-25-24-428
REGON: 170753615
NIP Powiatu Elbląskiego: 578-30-55-579
REGON: 170747690
Copyright © 2015 Powiat Elbląski