Rozpoczyna się nabór uczniów do szkół ponadgimnazjalnych powiatu elbląskiego na rok szkolny 2011/2012. Szkoły te to Zespół Szkół w Pasłęku, Zespół Szkół Ekonomicznych i Technicznych w Pasłęku, Zespół Szkół w Gronowie Górnym i Zespół Szkół Zawodowych Pasłęku. Wszystkie szkoły dysponują nowoczesną bazą dydaktyczną oraz doświadczoną i wysoko wykwalifikowaną kadrą pedagogiczną.
O wysokiej jakości kształcenia w naszych szkołach świadczą liczby , dla przykładu rok szkolny 2009/2010 , 5 miejsce w województwie w zakresie zdawalności matur i 1 miejsce w województwie w zakresie zdawalności egzaminu z przygotowania zawodowego.
Od nowego roku szkolnego Zespół Szkół w Pasłęku rozpoczyna kształcenie w nowym zawodzie technik hotelarstwa. Na ten cel przygotowywana jest, w dużej części za środki Unii Europejskiej, nowoczesna baza do realizacji praktycznej nauki zawodu. Ponadto Zespół będzie kontynuował w Liceum Ogólnokształcącym kształcenie o nachyleniu bezpieczeństwo publiczne. Może także pochwalić się świetnymi wynikami sportowymi m.in. dzięki posiadaniu nowoczesnego kompleksu boisk sportowych w tym boisko piłkarskie z syntetyczną nawierzchnią) oraz halą sportowej. Zespół Szkół Ekonomicznych i Technicznych uruchamia w Liceum Ogólnokształcącym innowację pedagogicznąw zakresie kształcenia wojskowego, psychologii i pedagogiki oraz wiedzy o lotnictwie. Zespół posiada kompleks boisk uruchomiony w ramach programu „Orlik 2012”. Posiada także bardzo dobrze wyposażony, najtańszy w województwie internat, przyjmujący uczniów ze wszystkich szkół naszego powiatu. Natomiast w Zespole Szkół w Gronowie Górnym świetna grupa nauczycieli artystów oraz dobrze wyposażone, nowoczesne pracownie artystyczne przygotowują do zawodu plastyk. Mimo zaledwie trzyletniego funkcjonowania Liceum Plastycznego nasi uczniowie osiągają sukcesy w konkursach krajowych i zagranicznych. Ich prace sąprezentowane na licznych wystawach i plenerach.
Ciekawą ofertę zdobycia atrakcyjnego zawodu dla młodych ludzi, którzy z różnych względów doświadczyli „życiowych problemów” przygotował Zespół Szkół Zawodowych w Pasłęku np. murarz czy stolarz. W 2010 r. jeden z uczniów Zespołu w Europejskim Konkursie Kompetencji Zawodowych zdobył czwarte miejsce w kategorii cieśla budowlany. Ponadto otrzymał „Medal of Excelence” oraz certyfikat , Europass potwierdzający kompetencje zawodowe.
Zachęcamy do szczegółowego zapoznania się z ofertą szkół ponadgimnazjalnych powiatu elbląskiego, najlepiej bezpośrednio w szkołach oraz na ich stronach internetowych, a także na stronie internetowej powiatu w zakładce oświata , nabór.
Zapewniamy, każdy absolwent gimnazjum znajdzie tu odpowiedni dla siebie kierunek kształcenia oraz świetną bazę dydaktyczną i kadrę pedagogiczną !
Zapraszamy!!!!

Więcej informacji w zakładce OŚWIATA - NABÓR...