W październiku młodzież z klas 1a, 2a, 2ta, 2tb, 3b, 4b LO, wzięła udział w akcji BOHATERON 2024 (https://bohateron.pl/). To ogólnopolska kampania ma na celu upamiętnienie i uhonorowanie uczestników powstania warszawskiego. Jednym z jej elementów jest edukacja młodzieży. W tym roku BohaterON podjął współpracę z projektem Młode Głowy. Na zajęciach uczniowie dowiedzieli się o idei przedsięwzięcia, a następnie wzięli udział w zajęciach na temat „Powstańcza oda do młodych”. Wysłuchali powstańców warszawskich, którzy opowiedzieli o swojej młodości, decyzjach, sytuacji wojny, chęci nauki, o tym jak pięknie przeżyli swoje życie dotychczas i jakie mają plany na przyszłość. Uczestnicy powstania, mający dzisiaj ponad 90 lat skierowali swoje apele do ludzi młodych. Na ich podstawie uczniowie stworzyli swoje wiersze – ody do młodego pokolenia. Po ich odczytaniu, przygotowali osobiste wpisy na stronę BohaterONa ze słowami skierowanymi do uczestników powstania warszawskiego. Zajęcia dostarczyły wiele informacji o wartościach, które były ważne dla młodych ludzi w wojennej Warszawie, a dziś nie powinny być obce młodzieży. Udział w programie BohaterOn przyniósł chwile refleksji i rozważań nad pięknem życia.

Info. ZS Pasłęk