Społeczność Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie zorganizowała obchody 20-lecia obecności Polski w Unii Europejskiej. W czwartek 17 października w Centrum Konferencyjnym obyło się wiele paneli dyskusyjnych i debat na temat m.in. drogi Polski do UE, gospodarki, nauki, możliwości jakie daje UE studentom. W spotkaniach tych wzięli udział znamienici goście jak premier Jerzy Buzek, marszałek sejmiku województwa warmińsko-mazurskiego Marcin Kuchciński, Dorota Wellman, czy Radosław Kotarski. Na to niezwykłe wydarzenie zostali zaproszeni uczniowie szkół ponadpodstawowych, którzy zakwalifikowali się do udziału w finale konkursu. Jest nam niezmiernie miło poinformować, że w konkursie wzięły udział uczennice Zespołu Szkół w Pasłęku: Karolina Felska (3b), Zuzanna Hrywniak (3b) i Wiktoria Łukaszuk (4b). Dziewczyny zespołowo przygotowały pracę na temat „Jak obecność Polski w Unii Europejskiej wpływa na moje codzienne życie?", która pozwoliła im zakwalifikować się do zmagań finałowych. A następnie odpowiadały na szczegółowe pytania o historii, kulturze, czy organizacji, jaką jest UE. Ostatecznie uzyskały zaszczytne szóste miejsce. Konkurs i obchody 20-lecia obecności Polski w UE były niesamowitym wydarzeniem, które przypomniało o tym, jak dużą rolę Unia Europejska odgrywa w naszym codziennym życiu i jak zmieniła się Polska przez 20 lat obecności w organizacji.

Info. ZS Pasłęk