W środę, 16 października 2024 roku, w Zespole Państwowych Szkół Muzycznych w Elblągu odbyła się uroczystość z okazji Dnia Edukacji Narodowej. W jej trakcie Wojewoda Warmińsko-Mazurski, pan Radosław Król, oraz Warmińsko-Mazurska Kurator Oświaty, pani Jolanta Weronika Skrzypczyńska, uhonorowali zasłużonych nauczycieli, pracowników oświaty i osoby wspierające edukację, wręczając im odznaczenia państwowe. Pedagodzy zostali wyróżnieni Złotymi i Srebrnymi Medalami za Długoletnią Służbę, Medalami Komisji Edukacji Narodowej, a także nagrodami Ministra Edukacji Narodowej oraz Kuratora Oświaty. W gronie odznaczonych znaleźli się również nauczyciele z Zespołu Szkół w Pasłęku. Złoty Medal za Długoletnią Służbę otrzymały panie Anna Koszyk i Katarzyna Panimasz oraz pan Mariusz Ficak, natomiast Srebrnym Medalem uhonorowano panią Jolantę Sokołowską. Pani Dorota Ćwik została wyróżniona nagrodą Kuratora Oświaty. Medal Komisji Edukacji Narodowej za szczególne zasługi dla oświaty i wychowania otrzymały panie Sylwia Janiszewska, Oksana Mazuryk oraz Beata Pierlejewska. Gratulujemy wszystkim wyróżnionym i życzymy, aby ich praca przynosiła wiele radości oraz satysfakcji, a także zdrowia i spełnienia w życiu osobistym.

Źródło: Zespół Szkół w Pasłęku