Wtorek, 15 października, był wyjątkowym dniem, w którym wspólnie obchodziliśmy Dzień Edukacji Narodowej. To niezwykłe spotkanie stało się okazją do wyrażenia wdzięczności nauczycielom i pracownikom oświaty za ich codzienne zaangażowanie w kształcenie młodzieży. W uroczystości wzięli udział zaproszeni goście: naczelnik Wydziału Promocji Powiatu, Edukacji, Kultury i Sportu w Starostwie Powiatowym w Elblągu, pani Renata Perlińska, zastępca komendanta Komisariatu Policji w Pasłęku asp. szt. pan Jarosław Pietrzykowski, przewodnicząca Rady Rodziców pani Joanna Domeracka oraz emerytowani nauczyciele. Dyrektor szkoły, pani Joanna Majewska, podkreśliła istotną rolę nauczyciela jako przewodnika, mentora oraz osoby wspierającej i inspirującej uczniów każdego dnia. Goście podziękowali Dyrekcji, Nauczycielom oraz wszystkim Pracownikom Szkoły za wypełnianie trudnego i ważnego zadania, jakim jest kształcenie młodych ludzi. W tym wyjątkowym dniu wyróżnieni nauczyciele otrzymali nagrody Starosty Powiatu Elbląskiego oraz nagrody Dyrektora ZS. Miłą niespodzianką były także Nauczycielskie Oskary, które stanowiły szczególne wyróżnienie przyznane przez uczniów Zespołu Szkół. Było to serdeczne spotkanie, które zostanie w naszej pamięci na dłużej.

Info. ZS Pasłęk