W dniu 23 października 2024 roku w Sali Plenarnej Starostwa Powiatowego w Elblągu odbędą się wybory przedstawiciela środowisk senioralnych z terenu Powiatu Elbląskiego (rozpoczęcie Konferencji Plenarnej godz. 1000).

Współorganizatorem Konferencji jest Starostwo Powiatowe, Gminna Rada Seniorów w Tolkmicku i Pasłęku oraz Rzecznik Praw Osób Starszych na region elbląski.

Na Konferencję Plenarną środowisk senioralnych zapraszamy
przedstawicieli senioralnych organizacji pozarządowych, uniwersytetów trzeciego
wieku oraz senioralnych grup nieformalnych (posiadających min. 7 członków/iń, przy czym min. połowa to osoby 60+), z których każda dysponuje jednym głosem.

Przedstawiciel środowisk senioralnych wybrany będzie spośród osób zgłoszonych
przez przedstawicieli podmiotów wskazanych przez organizacje senioralne działające na terenie powiatu elbląskiego.

Poniżej link do strony z naborem kandydatów. Tam znajdują się też aktualne załączniki, w tym formularz zgłoszeniowy kandydata.

Podczas Konferencji Urszula Wolna - Rzecznik Praw Osób Starszych na region elbląski zaznajomi uczestników Konferencji z zadaniami rzecznika oraz ochroną praw osób starszych w Unii Europejskiej.