5 października 2024 w Tolkmicku odbyły się powiatowe zawody sportowo-pożarnicze drużyn OSP z powiatu elbląskiego.

Wydarzenie zostało objęte Patronatem Honorowym Starosty Elbląskiego Macieja Romanowskiego.

Do rywalizacji przystąpiło 8 drużyn z gmin : Markusy, Gronowo Elbląskie, Godkowo, Tolkmicko, Elbląg i Rychliki.

Zawody obejmowały ćwiczenie bojowe oraz sztafetę pożarniczą.

Po bardzo emocjonującej rywalizacji, klasyfikacja generalna przedstawiała się następująco:

1 miejsce – OSP w Krzewsku

2 miejsce – OSP w Jegłowniku

3 miejsce – OSP w Jelonkach

4 miejsce – OSP w Osieku

5 miejsce – OSP w Rozgarcie

6 miejsce – OSP w Łęczu

7 miejsce – OSP w Żurawcu

8 miejsce – OSP w Węzinie

Nad prawidłowością przebiegu zawodów czuwali funkcjonariusze Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Elblągu.

Każda drużyna otrzymała wartościowe nagrody, które zostały sfinansowane przez Starostę Elbląskiego Macieja Romanowskiego, Burmistrza Miasta i Gminy Tolkmicko Józefa Zamojcina oraz Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa. Obecny na zawodach był Pan Wicestarosta Ryszard Zając, który wręczał puchary i nagrody.

Organizatorzy zawodów: Oddział Powiatowy ZOSP RP w Elblągu; Komenda Miejska PSP w Elblągu Burmistrz Miasta i Gminy Tolkmicko.

Po zakończonych zmaganiach zawodnicy oraz przybyli goście mogli skosztować przysmaków przygotowanych przez lokalne koła gospodyń wiejskich i posilić się strażacką grochówką, którą ugotowali ochotnicy z OSP Pogrodzie.

Funkcjonariusze JRG nr 2 w Elblągu przygotowali także punkt edukacyjny, gdzie każdy mógł zapoznać się z podstawowymi zasadami udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej.

Serdecznie gratulujemy wszystkim drużynom które brały udział w zawodach.

Info: Anna Rogowska

pdf Dyplom (1.65 MB) pdf Bon (1.69 MB)