Przejdź do treści.

Menu

W sobotę 1 czerwca młodzież z Zespołu Szkół Ekonomicznych i Technicznych w Pasłęku wróciła z Włoch, gdzie uczniowie realizowali dwutygodniowe staże zawodowe w ramach projektu Erasmus+ „Nowe umiejętności kluczem do sukcesu”. Przedstawiciele klas technikum kształcącego w zawodach: technik żywienia i usług gastronomicznych, technik agrobiznesu, technik ekonomista oraz przedstawiciele szkoły branżowej I stopnia w zawodach: mechanik samochodowy i mechanik operator pojazdów i maszyn rolniczych od 20 do 31 maja podnosili swoje kompetencje zawodowe zgodnie z kwalifikacjami zawodowymi dla danego typu szkoły we włoskich firmach.

Wspieranie uczenia się przez całe życie, rozwój zawodowy i osobisty, wzmacnianie tożsamości europejskiej i aktywności obywatelskiej uczestników mobilności to cele programu Erasmus+, które podczas praktyk zawodowych w Rimini zostały osiągnięte. Przed wyjazdem młodzież uczestniczyła w warsztatach, które umożliwiły poznanie kultury i języka włoskiego, a po przyjeździe do Włoch wszystkie cenne wskazówki uzyskane podczas warsztatów uczniowie wdrożyli w swój pobyt nad Morzem Adriatyckim. Nad grupą czuwała pani Karolina i pan Gabriel z Sistema Turismo, którzy na początku bardzo szczegółowo zaznajomili uczniów z Rimini, poinstruowali, jak poruszać się po mieście transportem publicznym i zapoznali uczniów z pracodawcami, którzy po zakończeniu staży zawodowych bardzo chwalili młodzież za sumienność i dokładność w wykonywaniu powierzonych im zadań.

Oprócz zdobytego doświadczenia zawodowego, uczniowie wrócili również z pięknymi wspomnieniami. Codziennie spacerowali ulicami Rimini, odkrywając bogatą architekturę tego urokliwego miasta. Ponadto uczniowie wybrali się na wycieczkę do najmniejszej republiki na świecie, czyli do San Marino, gdzie z panią przewodnik zgłębiali historię tego pięknego miejsca. Nie zabrakło również czasu na plażowanie i poznawanie nowych smaków włoskiej kuchni.

Pobyt zakończył się wręczeniem uczniom certyfikatów uczestnictwa w mobilności oraz odbycia stażów zawodowych. Bogatsi o nowe, cenne doświadczenia uczniowie wrócili pewni siebie, że dalej mogą zdobywać świat.

Projekt jest współfinansowany ze środków Unii Europejskiej

Szczegółowa relacja z dwutygodniowego pobytu w Rimini znajduje się na portalu

społecznościowym Facebook naszej szkoły – zapraszamy do zapoznania się.

 

Info: ZSEiT Pasłęk

bip.powiat.elblag.pl

bip

Nieruchomość w Rangórach k. Elbląga do sprzedaży

Połącz się z tłumaczem

Zarządzanie Kryzysowe

Zarządzanie kryzysowe

Film Promocyjny 2023

Newsletter

Wydarzenia

Olsztyn Mazury
zwiazek powiatow polskich
150 lat Kanału Elbląskiego
kraina kanalu elblaskiego
Stowarzyszenie Łączy Nas Kanał Elbląski
Olsztyn Mazury
zwiazek powiatow polskich
150 lat Kanału Elbląskiego
kraina kanalu elblaskiego
Stowarzyszenie Łączy Nas Kanał Elbląski
zwiazek powiatow polskich
150 lat Kanału Elbląskiego
kraina kanalu elblaskiego
Stowarzyszenie Łączy Nas Kanał Elbląski
ul. Saperów 14 A, 82-300 Elbląg tel. 55/ 239-49-00, 239-49-09
sekretariat@powiat.elblag.pl

NIP Starostwa Powiatowego w Elblągu: 578-25-24-428
REGON: 170753615
NIP Powiatu Elbląskiego: 578-30-55-579
REGON: 170747690
Copyright © 2015 Powiat Elbląski