Przejdź do treści.

Menu

 

Jeśli nadal się wahasz jaką szkołę średnią wybrać, nie wiesz czy Twój talent jest wystarczający? - serdecznie zapraszamy na ostatnie przed egzaminami wstępnymi Drzwi otwarte w naszej szkole.

 

Czekamy na Ciebie 18 maja 2024 w godz. 10.00- 13.00

Zgłębianie świata sztuki w Liceum Sztuk Plastycznych w Gronowie Górnym to kompleksowy proces edukacyjny, ale również inspirująca podróż w towarzystwie pedagogów - praktykujących artystów, pasjonatów i ekspertów. LSP jest miejscem, w którym nowoczesna infrastruktura dostosowana do pracy w różnych twórczych technikach łączy się z kreatywnym i zindywidualizowanym podejściem do edukacji.

 

Co Cię czeka?
Drzwi Otwarte to okazja do tego, by zwiedzić szkolne pracownie, obejrzeć prace uczniów i zadać wszystkie nurtujące pytania. Tradycyjnie odwiedziny w naszej szkole stanowią również zaproszenie do udziału w warsztatach, które pozwolą Wam poczuć choć przez chwilę, jak może wyglądać nauka w “Plastyku”. Tym razem dla miłośników natury i plenerowej inspiracji przygotowaliśmy wyjątkową możliwość pracy przy sztaludze na świeżym powietrzu! Obserwuj naturę, studiuj materię drzewa, gry światła i kompozycji.
Niezależnie od warunków atmosferycznych, zapewniamy Ci inspirujące zajęcia w murach naszej szkoły!

 

Co musisz zabrać ze sobą?
Blok A3
Farby wodne
Pędzle różnego rodzaju i rozmiaru
Ołówki, gumkę i temperówkę

 

Nauka w LSP trwa pięć lat. Młodzież rozwija swoje zdolności na przedmiotach artystycznych takich, jak: malarstwo, rysunek, rzeźba, podstawy projektowania, projektowanie multimedialne, podstawy fotografii i filmu, oraz wybrana specjalizacja artystyczna: intermedia,techniki druku artystycznego, projektowanie graficzne. Jesteśmy dumni z faktu, że stale poszerzamy ofertę edukacyjną (m. in. w tym roku szkolnym o technikiwklęsłodruku, które bardzo trudno jest poznać na własną rękę czy na warsztatach) Dzięki kompleksowemu edukacyjnemu podejściu obejmującemu różnorodne dziedziny oraz własnej pracowitości i ambicji nasi uczniowie zdobywają prestiżowe wyróżnienia (m.in. stypendia Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego). Wśród absolwentów placówki znajdziemy studentów najlepszych uczelni artystycznych w Polsce.  

 

W codziennej szkolnej pracy na zajęciach stosowane są współczesne technologie i narzędzia artystyczne. Pracownie są cyklicznie modernizowane i wyposażone w wysokiej jakości sprzęt, pozwalający na eksperymentowanie w różnych mediach, od tradycyjnego malarstwa sztalugowego i rzeźby po nowoczesne techniki cyfrowe. Pracujemy z programami, technologiami i rozwiązaniami stosowanymi powszechnie w przemyśle kreatywnym na rynku pracy, by umiejętności młodzieży były aktualne i przekładały się na atrakcyjność CV czy portfolio naszego absolwenta.

 

Pracujemy w przyjaznej, kameralnej atmosferze, co wpływa na indywidualizację i komfort procesu nauczania. Integracji, poszerzaniu horyzontów, nabieraniu doświadczenia sprzyja udział w projektach i programach grantowych takich, jak: Erasmus +, WENA Fundacji Rodziny Staraków, Fundacji PZU, Fundacji BOŚ, stażach zawodowych u pracodawców z sektora kreatywnego; lokalnych i ogólnopolskich, a nawet międzynarodowych konkursach czy zagranicznych wyjazdach w ramach programu Erasmus +.

 

Liceum Sztuk Plastycznym kładzie nacisk na doradztwo zawodowe oraz projekty edukacyjne, które pomagają młodym ludziom w świadomym poruszaniu się na rynku pracy w sektorze kreatywnym oraz planowaniu kolejnych kroków artystycznego rozwoju w przyszłości.  Współpracujemy z różnorodnymi instytucjami kultury, fundacjami, firmami, by zapewnić naszej młodzieży warunki do wszechstronnego rozwoju.

 

TERMINARZ REKRUTACJI:

Do 4 czerwca (wtorek) – składanie podań wraz z wymaganymi dokumentami (dokumenty do pobrania w zakładce Dokumenty rekrutacyjne)

7 czerwca (piątek) – egzaminy wstępne (szczegółowy harmonogram zostanie podany w terminie późniejszym)

Do 14 czerwca (piątek) – ogłoszenie listy kandydatów wstępnie zakwalifikowanych i niezakwalifikowanych do przyjęcia do szkoły

Do 5 lipca (piątek) – kandydaci, którzy zdali egzamin wstępny i zostali zakwalifikowani do przyjęcia do szkoły składają potwierdzenie woli nauki oryginał świadectwa ukończenia szkoły podstawowej oraz zaświadczenie o szczegółowych wynikach egzaminu ósmoklasisty

Do 9 lipca (wtorek) – lista kandydatów przyjętych do szkoły

Więcej informacji na temat naszej szkoły dostępne pod linkiem: liceumplastyczn.elblag.com.pl

 

Nie przegapcie tej wyjątkowej okazji! Do zobaczenia!

 

 

bip.powiat.elblag.pl

bip

Nieruchomość w Rangórach k. Elbląga do sprzedaży

Połącz się z tłumaczem

Zarządzanie Kryzysowe

Zarządzanie kryzysowe

Film Promocyjny 2023

Newsletter

Wydarzenia

Olsztyn Mazury
zwiazek powiatow polskich
150 lat Kanału Elbląskiego
kraina kanalu elblaskiego
Stowarzyszenie Łączy Nas Kanał Elbląski
Olsztyn Mazury
zwiazek powiatow polskich
150 lat Kanału Elbląskiego
kraina kanalu elblaskiego
Stowarzyszenie Łączy Nas Kanał Elbląski
zwiazek powiatow polskich
150 lat Kanału Elbląskiego
kraina kanalu elblaskiego
Stowarzyszenie Łączy Nas Kanał Elbląski
ul. Saperów 14 A, 82-300 Elbląg tel. 55/ 239-49-00, 239-49-09
sekretariat@powiat.elblag.pl

NIP Starostwa Powiatowego w Elblągu: 578-25-24-428
REGON: 170753615
NIP Powiatu Elbląskiego: 578-30-55-579
REGON: 170747690
Copyright © 2015 Powiat Elbląski