VIII Ogólnopolski Konkurs Plastyczno – Fotograficzno – Filmowy “JA” to przedsięwzięcie Liceum Sztuk Plastycznych przy Zespole szkół Technicznych w Słupsku. Zadanie pojemne artystycznie i warsztatowo, ale też z wieloletnią już tradycją. Na dziś szczególnie zyskuje tematem, nasi Młodzi uczniowie bardzo potrzebują i chcą opowiedzieć o sobie.

Jak informują organizatorzy, poziom konkursu z roku na rok wzrasta i bierze w nim udział coraz więcej liceów plastycznych z całej Polski. W tegorocznej edycji wzięły udział 23 takie placówki. Na konkurs wpłynęło łącznie 358 prac: 149 plastycznych, 185 fotograficznych oraz 24 filmy.

Uczennice naszej szkoły przygotowały zestaw prac graficznych, w technikach warsztatowych, odpowiadając na konkursowe hasło. Kalina Reuschel z klasy III to Laureatka I Miejsca, Maja Zasada z klasy III to Laureatka III Miejsca.

...” Kalina pokazuje nastrojowe spojrzenie w głąb samej siebie, to spojrzenie na poczucie wartości, powiększanie go. Jak za pomocą magicznej latarni przerysowywanie cienia, tu dialog nie ma znaku równości, oby zawsze z korzyścią dla autorki...”

...” Maja wygłasza hejnał czując się, jak mała szara mysz podkreśla majuskułą swoją ważność, by wdrukować w nas swoją obecność. Umie dobrać wartość kompozycji do gramatury i faktury papieru …”

Sukcesem szkolnym jest również kwalifikacja prac do wystawy pokonkursowej. Doceniamy wysiłek Anny Tajl, Aleksandry Dziąby z klasy III oraz Maję Traczuk z klasy II.

Jesteśmy dumni z pracy warsztatowej naszych uczennic. Ważne jest także to, jak w dominującej dziś cyfrowej rzeczywistości dobrze odnajduje się praca manualna, wielozadaniowa, materialna. Techniki realizacji konkursowych to drzeworyt, linoryt, sucha igła - kompilacja wypukło-i wklęsłodruków. Opiekunem artystycznym uczestniczek jest nauczycielka technik druku artystycznego, Katarzyna Swoińska.

Doceniamy jako uczestnicy, pracę i zaangażowanie Organizatorów. Będziemy wracać do Słupska z naszymi plastycznymi realizacjami. Do zobaczenia