Do 1 marca br. można składać wnioski do tegorocznej edycji programu „Sport dla Wszystkich”. O dofinansowanie mogą wnioskować gminne, szkolne i ludowe kluby sportowe.

W ramach programu „Sport dla Wszystkich” dofinansowanie można otrzymać na zadania o charakterze ogólnopolskim, regionalnym i lokalnym na wszelkie zajęcia i imprezy sportowe promujące aktywne spędzanie czasu. Wnioski mogą składać organizacje pozarządowe (gminne, międzygminne, uczniowskie, szkolne, międzyszkolne i ludowe kluby sportowe), które w swojej działalności statutowej posiadają wpisane zadania w zakresie promowania sportu i kultury fizycznej.

Wnioskodawcy muszą zagwarantować udział środków własnych lub pochodzących z innych źródeł w wysokości nie mniejszej niż 5% całości kosztów zadania a na realizację zadań w ramach tegorocznej edycji programu przewidziano 100 mln zł.

Jak informuje resort sportu, w ramach konkursu można uzyskać dofinansowanie na cztery rodzaje zadań:

1. Upowszechnianie sportu w rodzinie oraz w różnych grupach społecznych;
  2. Upowszechnianie sportu w środowisku wiejskim;
  3. Wspieranie organizowanych w Polsce sportowych przedsięwzięć realizowanych w ramach działań rządu dotyczących „Współpracy z Polonią i Polakami za granicą”;
  4. Wspieranie projektów sportu dla wszystkich (poz. 1-3) realizowanych przez fundacje działające w obszarze kultury fizycznej.

Wnioski należy składać i przesyłać elektronicznie wyłącznie za pośrednictwem elektronicznego systemu obsługi ofert i wniosków Ministerstwa Sportu i Turystyki AMODIT w terminie do 1 marca 2024 roku z zostaną rozpatrzone do 17 maja 2024 r.

Więcej informacji można znaleźć w linku poniżej:

Nabór na dofinansowanie w 2024 roku zadań z zakresu Programu Sport dla Wszystkich - Ministerstwo Sportu i Turystyki - Portal Gov.pl (www.gov.pl)

Źródła: