10 lutego 2012 roku w Zespole Szkół w Pasłęku odbędzie się Maraton Matematyczny. Celem maratonu jest odkrywanie talentów, pobudzanie młodzieży do podnoszenia poziomu swojej wiedzy, zdobywanie umiejętności, popularyzowanie matematyki wśród młodychludzi i rozwijanie zainteresowań matematycznych.
Przez 24 godziny uczniowie naszej szkoły będą rozwiązywali zadania matematyczne, przygotowane wcześniej przez nauczycieli. Uczestnicy będąpodzieleni na dziesięć trzyosobowych drużyn. Przedstawiciel każdej drużyny będzie losował jednospośród dwóch i pół tysiąca zadań. Po rozwiązaniu oddaje je do sprawdzenia komisji, w skład której będą wchodzili nauczyciele matematyki. Jeśli komisja uzna, że zaproponowane rozwiązanie jest poprawne, drużyna otrzymuje punkty przewidziane w zadaniu.
Drużyny będą rywalizowały ze sobą w dwóch kategoriach: w pierwszej znaczenie będzie miałaliczba poprawnie rozwiązanych zadań, a w drugiej liczba zdobytych punktów. Jaką strategie przybierze każda drużyna zależy od jej uczestników.
Konkurs przeprowadzony zostanie w ramach projektu unijnego „Z nauką i techniką w świat bez ograniczeń”.
Przewidujemy atrakcyjne nagrody dla zwycięzców!!!
Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego
Priorytet: IX Rozwój wykształcenia i kompetencji w regionach Działanie:9.1. Wyrównywanie szans edukacyjnych uczniów i zapewnienie wysokiej jakości usług edukacyjnych świadczonych w systemie oświaty Poddziałanie:9.1.2.Wyrównywanie szans edukacyjnych uczniów z grup o utrudnionym dostępie do edukacji oraz zmniejszanie różnic w jakości usług edukacyjnych.
Elżbieta Wasiuk
wicedyrektor Zespołu Szkół wPasłęku