Czwartek 2 listopada uczniowie klasy 2b spędzili w Malborku.

Odwiedzili Muzeum Zamkowe w tym mieście - największy ceglany gotycki zamek na świecie, a jednocześnie przykład średniowiecznej architektury obronnej. Został on wpisany w 1997r. na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Młodzież zwiedziła cały zamek w ramach trasy historycznej, wsłuchiwała się w historię zakonu krzyżackiego i losy samej siedziby wielkiego mistrza. Poznała tajniki zamku wysokiego, poszukując charakterystycznych elementów architektury gotyckiej.

Pod okiem przewodnika uczniowie obejrzeli też dwie wystawy stałe prezentujące zbiory bursztynu i broni oraz wystawę czasową „Nigra crux mala crux.” (czarna i biała legenda zakonu, przedstawiająca mity i stereotypy dotyczące historii zakonu krzyżackiego).

Dzięki słonecznej pogodzie, w ciepłych jesiennych barwach zamek wyglądał niezwykle malowniczo. Wszystko to spowodowało, że wyjazd był wyjątkowo udany. A takie edukacyjne podróże kształcą, integrują i pozostają na długo w pamięci.

Info. ZS Pasłęk