W dniu 6 lipca br. w Starostwie Powiatowym w Elblągu odbyło się spotkanie robocze poświęcone tematyce ścieżek rowerowych wokół Kanału Elbląskiego.

Samorządy Województwa Warmińsko-Mazurskiego zrzeszone w Związku Gmin i Powiatów Kanału Elbląskiego i Pojezierza Iławskiego pracują nad wdrożeniem do realizacji zamierzeń projektu pn. „Canal Velo - budowa spójnego systemy sieci dróg i tras rowerowych Krainy Kanału Elbląskiego”, który ma na celu stworzyć pętlę ścieżek rowerowych wokół Kanału Elbląskiego. Fiszka projektowa opiewająca na ponad 82 mln. zł. zakłada dofinansowanie w 85% ze środków Funduszy Europejskich dla Warmii i Mazur na lata 2021-2027. Złożenie projektu do Urzędu Marszałkowskiego planowane jest na koniec 2025 r., realizacja od roku 2026.

Osiągnięcie tego celu napotyka wiele problemów natury technicznej jak i finansowej o czym dyskutowano podczas spotkania. W spotkaniu uczestniczyli: Starosta Elbląski Maciej Romanowski, Krzysztof Konert Wiceprzewodniczący Zarządu Związku, Wójt gminy Rychliki Zbigniew Lichuszewski, Wójt gminy Markusy Dorota Wasik, radny Rady Powiatu w Elblągu Robert Bieliński, Przedstawiciele Związku Gmin i Powiatów, Zarządu Dróg Miejskich w Elblągu, Zarządu Dróg Powiatowych w Pasłęku oraz Wydziału Promocji, Edukacji, Kultury i Sportu Starostwa Powiatowego w Elblągu.

Fiszka 3 CANAL VELO MAPA 2022 03 10