Aby spełnić swoje marzenia, zrealizować ambicje i rozwijać się, należy stale zbliżać się do wyznaczonego sobie celu, wstąpić na drogę zmiany, postępu i realizacji. Na definicję tegoż sukcesu składa się ciężka praca, świadomość swoich zalet, warunkujących powodzenie, oraz ludzie, wsparcie mentorów, który sprawią, że będziesz cały czas podążać właściwym kursem.

18 maja na Zamku Królewskim w Warszawie, nasza tegoroczna absolwentka i dyplomantka Justyna Kanownik spełniła jedno ze swoich marzeń - otrzymała stypendium Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. O to wyróżnienie - za osiągnięcia artystyczne - ubiegają się najlepsi uczniowie szkół baletowych, muzycznych i plastycznych z całej Polski.

Stypendium Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego jest dla mnie ogromnie ważnym wyróżnieniem. Jestem bardzo wdzięczna wszystkim, którzy przyczynili się do mojego rozwoju artystycznego. Stypendium jest dla mnie pewnego rodzaju podsumowaniem czterech lat w Liceum Sztuk Plastycznych w Gronowie Górnym, podczas których stworzyłam wiele prac i zostałam nagrodzona, otrzymując m.in Grand Prix w III Ogólnopolskim Biennale Inspiracji "Początek" czy Nagrodę Specjalną im. Profesora Jerzego Ostrogórskiego w XV Ogólnopolskim Biennale Rysunku i Malarstwa Klas Młodszych Szkół Plastycznych. Duże znaczenie miały dla mnie pierwsze własne wystawy indywidualne, które mam nadzieję, że będą jedynie wstępem do mojej dalszej drogi artystycznej" – wspomina Justyna.

Rzeczywiście, uczennica w swoim dorobku, na jego koncie, ma szereg sukcesów: wiele wystaw zbiorowych i indywidualnych, wygranych konkursów ogólnopolskich i międzynarodowych, niezliczoną liczbę prac zakwalifikowanych do pokonkursowych wystaw i stypendiów artystycznych. W 2022 roku absolwentka Liceum Sztuk Plastycznych uczestniczyła w XXVII Ogólnopolskim Plenerze Rysunkowo – Malarskim im. Krystyny Drążkiewicz dla najzdolniejszych uczniów najstarszych klas liceów plastycznych Rychwał 2022, gdzie zdobyła 1. nagrodę oraz indeks Uniwersytetu Artystycznego im. Magdaleny Abakanowicz w Poznaniu.

Justyna jest idealnym przykładem ilustrującym powiedzenie, że chcieć to znaczy móc. Miarą sukcesu jest droga, którą człowiek pokonuje każdego dnia po to, by stać się odrobinę lepszym niż wczoraj. Na sukces absolwentki składa się także praca nauczycieli przedmiotów artystycznych, którzy motywowali, dzielili się wiedzą i doświadczeniem, doceniali trud i ocierali pot z czoła. Składamy ogromne gratulacje dla uczennicy i naszych autorytetów artystycznych – nauczycieli mistrzów.

info: M. Wolska, LSP