Ciepły, wiosenny dzień sprzyjał uczestnikom wycieczki nagrodowej do Adventure Park Gdynia.

21 kwietnia 2023 roku w ramach nagrody za bardzo dobre wyniki w nauce, wzorowe zachowanie i nienaganną frekwencję młodzież z Zespołu Szkół Ekonomicznych i Technicznych w Pasłęku wyruszyła do miejsca stworzonego przez pasjonatów mocnych wrażeń, ludzi kochających wypoczynek i sporty na wolnym powietrzu. W Adventure Park każdy znalazł przygodę dla siebie.  Wśród atrakcji był szlak Średniego Parku Linowego złożonego z drewnianych podestów zamocowanych na wysokości od 3 do 5 metrów. Pomiędzy podestami rozpostarto przejścia z lin stalowych, drabin, siatek a także wiszące belki, mosty tybetańskie, drabiny poziome, zjazdy kolejką amerykańską i wiele innych przeszkód. Kolejne wyzwanie to to Skok adrenaliny, czyli skok z podestu umieszczonego na wysokości ok. 18 m w koronie potężnej sosny. Po nim zaplanowano zjazd linowy. Uczestnicy wycieczki wyposażeni w uprzęże i kaski wspinaczkowe, lonże i bloczki do zjazdu „przelatywali” na wysokości ok. 20 metrów nad ziemią. Tyrolki o łącznej długości ok. 500 metrów gwarantowały bardzo szybki wzrost poziomu adrenaliny. Zajęcia wspinaczkowe - ścianka wspinaczkowa, wspinaczka po skrzynkach, megadrabina i pal wspinaczkowy kończyły zajęcia w terenie, gdzie uczestnicy zabawy mogli doświadczyć niesamowitych wrażeń. Spotkanie w Adventure Park zakończyło pieczenie kiełbasek przy ognisku.

Wycieczka do park linowego była doskonałą próbą charakteru i opanowania emocji, stała się także wyśmienitą okazją do aktywnego spędzenia czasu na świeżym powietrzu.

Info ZSEiT: M.G.