Szkolne Dyplomy to nasze święto, to zwieńczenie lat pracy artystycznej w Liceum Sztuk Plastycznych. Uczniowie klasy ostatniej realizują pierwszy poważny projekt artystyczny, na który składa się dyplom specjalizacyjny i aneks z rysunku, malarstwa lub rzeźby oraz część obejmująca zagadnienia z zakresu historii sztuki.

Obrona tegorocznych Dyplomów za nami. To ogrom pracy uczniowskiej, ale też nauczycieli przedmiotów artystycznych. W tym roku prezentowały się pracownie: projektowania graficznego pani Romy Jaruszewskiej, technik druku artystycznego pana Janusza Kozaka, rysunku i malarstwa pana Filipa Kampki oraz rzeźby pani Edyty Szalewskiej. Zakres teoretyczny z sukcesem monitorowała pani Paulina Łuczak.

Składamy ogromne gratulacje naszym absolwentkom i ich opiekunom artystycznym. Efekty tej pracy będziemy mogli zobaczyć na wystawie w Galerii EL już 27 kwietnia 2023 roku przy okazji uroczystości wręczenia Dyplomów Plastyka Liceum Sztuk Plastycznych w Gronowie Górnym Rocznik 2023.

Zapraszamy, do zobaczenia!

M. Wolska