Dnia 5 kwietnia 2023 roku tradycyjnie w Środowiskowym Domu Samopomocy w Przezmarku zorganizowano Wielkanocne Spotkanie. Przy wspólnym stole spotkali się uczestnicy, ich opiekunowie i rodziny, pracownicy oraz zaproszeni goście. Wszystkich zgromadzonych przywitała kierownik ośrodka p. Małgorzata Subocz. Życzenia z okazji nadchodzących Świąt złożyli: przewodnicząca Rady Powiatu w Elblągu – Genowefa Kwoczek, Ryszard Zając – wicestarosta elbląski, Tomasz Domżalski – dyrektor PCPR w Elblągu, Zygmunt Tucholski – wójt gminy Elbląg, Barbara Bruzdewicz – przewodnicząca Rady Gminy Elbląg. Do wspólnej modlitwy zaprosił ks. proboszcz kanonik Lucjan Husak z Kościoła Rzymskokatolickiego pw. Podwyższenia Krzyża Świętego w Przezmarku. Wspólne przygotowanie tradycyjnego i uroczystego śniadania stanowiło doskonały element terapii dla naszych podopiecznych. Spotkanie przebiegło w uroczystej, życzliwej i serdecznej atmosferze. Był to czas wspólnych przeżyć, rozmów i refleksji.

M. Subocz