W dniu 1 marca 2023 r. kadeci z Zespołu Szkół Ekonomicznych i Technicznych w Pasłęku uczestniczyli w otwarciu pierwszej wirtualnej strzelnicy w powiecie braniewskim. Przedsięwzięcie zrealizowano w ramach akcji „Strzelnica w powiecie”.

Uroczystości odbyły się w Zespole Szkół Budowlanych w Braniewie i wzięło w nich udział wielu zaproszonych gości - przedstawiciele miasta i gminy Braniewo, przedstawiciele samorządów, służb mundurowych z terenu powiatu braniewskiego oraz Polskiej Grupy Zbrojeniowej S.A. Gościem uroczystości był również wiceminister aktywów państwowych Andrzej Śliwka.

Program „Strzelnica w powiecie” ma na celu umożliwienie prowadzania szkoleń strzeleckich w szczególności wśród młodzieży.  Wirtualna strzelnica jest multimedialnym systemem szkolno-treningowym, w którym uczestnicy szkoleń mają możliwość doskonalenia umiejętności bezpiecznego posługiwania się bronią.

W powiecie elbląskim wirtualna strzelnica ma powstać w Zespole Szkół Ekonomicznych i Technicznych w Pasłęku. Będzie to miejsce szkoleń dla kadetów liceum o ukierunkowaniu obronnym w oddziałach przygotowania wojskowego. Obecnie szkoła oczekuje na rozpatrzenie wniosku złożonego przez Starostwo Powiatowe w Elblągu do Centralnego Wojskowego Centrum Rekrutacji w Warszawie.

Info ZSEiT: mjr Bolesław Czechowski