Od 20.02.2023 r. szkoły z województwa warmińsko-mazurskiego mogą skorzystać z programu „Ekopracownie – zielone serce szkoły”, w ramach którego mogą otrzymać dofinasowanie na rozwój infrastruktury edukacyjnej. Dzięki temu wsparciu uczniowie zyskają przyjazne miejsca do nauki i rozwijania zainteresowań z zakresu przedmiotów przyrodniczych.

Projekt budowy nowoczesnych ekopracowni w szkołach, realizowany przez Wojewódzkie Fundusze Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Olsztynie w ramach Programu Regionalnego Wsparcia Edukacji Ekologicznej, ma na celu kształtowanie postaw proekologicznych oraz zwiększenie świadomości ekologicznej młodego pokolenia w zakresie: przeciwdziałania emisjom, odnawialnych źródeł energii i niskoemisyjnego transportu, zrównoważonego rozwoju, ochrony środowiska i gospodarki wodnej.

Regulamin naboru oraz formularze wniosków o dofinansowanie zostały umieszczone na stronie internetowej Funduszu.

Zgodnie z harmonogramem konkursu, najpóźniej do końca maja 2023 roku z wybranymi placówkami (organami prowadzącymi) zostaną podpisane umowy, a na początku czerwca rozpoczną się prace wykonawcze. Na terenie każdego powiatu powstaną co najmniej dwie pracownie szkolne: przyrodnicza oraz dotycząca odnawialnych źródeł energii.

Szczegółowe informacje dotyczące programu można znaleźć na stronie https://wfosigw.olsztyn.pl/srodki-krajowe/ w zakładce Program Regionalny Wsparcia Edukacji Ekologicznej – EkoPracownia – etap I

document Karta Informacyjna Ekopracownie etap I (446 KB) document Klauzula Konkurs (21 KB) pdf Ekopracownie etap I (397 KB)