W środę 29.11.2022 r. uczniowie Zespołu Szkół uczestniczyli w zajęciach w Akwarium w Gdyni. Uczestnicy wyjazdu brali udział w warsztatach dotyczących anatomii ryb.
Zajęcia podzielone były na dwie części teoretyczną i praktyczną. W pierwszej części uczniowie wysłuchali ciekawego wykładu o przystosowaniach ryb do życia w wodzie, a następnie podzieleni na dwie grupy podjęli się ćwiczeń warsztatowych. Zadaniem uczniów było dokonanie pomiarów długości i wagi ryb, a następnie wypreparowanie i identyfikacja narządów wewnętrznych oraz określenie płci. Trzeba przyznać, że zajęcia przysporzyły uczestnikom wielu emocji.
Po warsztatach uczniowie zwiedzili ekspozycje Gdyńskiego Akwarium, pokazujące zwierzęta w specjalnie zaaranżowanych zbiornikach. Każdy w swoim tempie odbył podróż przez tak ekscytujące ekosystemy, jak wody Amazonii, rafy koralowej, toni oceanicznej oraz Morza Bałtyckiego. Piękno flory i fauny podwodnego świata dostarczyło wszystkim niezapomnianych wrażeń.

Info. ZS Pasłęk