W tym roku ruszyła 26 ,,Świąteczna zbiórka żywności ” która odbyła się również pod hasłem ,, Święta godne a nie głodne”. Zbierana żywność przeznaczona jest dla osób potrzebujących pomocy . Pamiętamy o nich i wspieramy. Naszą placówkę reprezentowali wychowankowie grupy VI Grzegorz Karasiński, Kacper Proszogołowicz i Oskar Płoszaj z Panią Kasią Filip. Już wiemy, że wspólnymi siłami zebrano ok 7 ton żywności. Z pewnością taka ilość wypełni świąteczne stoły a dzieci z ubogich rodzin otrzymają paczki świąteczne. Nadchodząca zima to stres dla wielu rodzin w Polsce. Rosnące ceny energii i węgla to wydatki na jakie Polacy nie mogli się przygotować. Wiele starszych osób emerytów i rencistów boryka się z problemem co kupić jedzenie czy leki. Dlatego tegoroczna zbiórka żywności ma szczególne znaczenie. Na szczęście pomimo wysokich cen ludzie wykazali się ogromnym sercem i w tym dniu pokazali, że jesteśmy jednością. Pomagając bezinteresownie czynimy świat lepszym miejscem. Sprawiamy, że świat, w którym żyjemy, staje się bardziej przyjazny. Nie jest bezdusznym miejscem, którym rządzi pieniądz. Nawet najmniejsza pomoc jest cegiełką, która buduje lepszy świat. A wiadomo, że najcenniejsze rzeczy są w życiu za darmo.

„Bo najlepszym sposobem na uszczęśliwienie samego siebie jest uszczęśliwić drugiego człowieka”

Seneka

Sporządziła: Katarzyna Filip