17 listopada w auli Zespołu Szkół w Pasłęku odbył się XIX Powiatowy Konkurs Piosenki Obcej pod honorowym patronatem Starosty Elbląskiego Macieja Romanowskiego. Organizatorami imprezy byli nauczyciele języków obcych. Do rywalizacji stanęli soliści ze szkół podstawowych i ponadpodstawowych z Pasłęka, Elbląga, Łęcza, Młynar, Godkowa, Błudowa oraz Ornety. Fundatorem nagród w konkursie był Zarząd Powiatu w Elblągu oraz Rada Rodziców przy Zespole Szkół w Pasłęku. W imieniu Starosty Elbląskiego zostały one wręczone przez Naczelnika Wydziału Promocji, Edukacji, Kultury i Sportu Starostwa Powiatowego w Elblągu – panią Renatę Perlińską oraz Dyrektora ZS – panią Elżbietę Wasiuk. A oto laureaci konkursu:

- w kategorii szkół podstawowych: I miejsce zajęła Iga Orłowska z SP w Młynarach z piosenką „Back to Black” Amy Winehouse (opiekun: p. Edyta Wasiluk-Jarosz); II miejsce zajęła Nikola Wiśniewska z piosenką „No Time To Die” Billie Eilish z tej samej szkoły; III m. zajęła Marta Srebnik z SP w Godkowie z utworem „All of me” John Legend (opiekun: p. Dominika Morawek); wyróżnienia powędrowały do Kamili Kędzierskiej z SP w Błudowie za wykonanie utworu „No Time To Die” Billie Eilish (opiekun: p. Marta Matak) oraz Nadii Piekutowskiej z SP w Łęczu z piosenką „I Wanna Be Yours” Arctic Monkeys (opiekun: p. Ewa Laskowska),

- w kategorii szkół ponadpodstawowych: I miejsce i Nagroda Publiczności powędrowały do Karola Baranowskiego, któremu akompaniował Konrad Szczerba z ZSTI w Elblągu za brawurowe wykonanie piosenki „Let Her Go” Passenger (opiekunowie: p. Izabela Rapińczuk, p. Dariusz Gocek, p. Ewa Matuszewska); II m. ex aequo zajęli Michał Cichocki z ZS w Pasłęku za utwór „Dangerous” Madison Beer oraz Julia Kaszuba z ZSO w Ornecie za utwór „Stay” Rihanny ft. Mikky Ekko (opiekun: p. Anna Lipińska); III m. zajęła Aleksandra Staręga z III LO w Elblągu z utworem ,,When You’re Gone” The Cranberries (opiekun: p. Anna Tokarewicz); wyróżnione zostały: Julia Pośpiech z ZS w Pasłęku z piosenką ABBY „SOS” oraz Klaudia Jankowska z I LO w Elblągu za piosenkę „Easy on me” Adele (opiekun: Anna Jacewicz).

Info: ZS Pasłęk