W miniony czwartek, 20.10.2022 roku w murach Liceum Sztuk Plastycznych w Gronowie Górnym zawitała nietuzinkowa osobowość -wschodząca gwiazda polskiego kryminału, pani Małgorzata Oliwia Sobczak, autorka serii "Kolory zła".

Spotkanie autorskie było podniosłym wydarzeniem, spotkaniem z człowiekiem twórczym i wielokierunkowo uzdolnionym, osobą, która w piękny i dobitny sposób mówi do młodzieży i o młodzieży, która nie boi się poruszać tematów trudnych i dzielić się własnymi doświadczeniami.

Podczas spotkania pani Małgorzata Oliwia Sobczak zaprezentowała swoją najnowszą powieść pt. "Szum".

Jest to pozycja wyjątkowa, której opis należy przytoczyć:

"To tylko ciało, w którym się chowam

Listopad 1992 roku, Trójmiasto. Flirtująca przez CB-radio młoda dziewczyna, Adrianna Milewska, zostaje zamordowana w niejasnych okolicznościach. Dwadzieścia siedem lat później miastem wstrząsa zaginiecie kolejnej nastolatki – Liwii Dembskiej, córki prominentnego polityka. Czy te zdarzenia coś łączy? Na tropie zagadkowych spraw po raz kolejny bezkompromisowa dziennikarka Alicja Grabska i charyzmatyczny detektyw Oskar Korda.

„Szum“ to nie tylko kryminalna opowieść – to historia o dojrzewaniu, postrzeganiu własnego ciała, potrzebie akceptacji i sekretach, które w sobie skrywamy".

Spotkanie autorskie odbyło się w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0.