13 października z okazji Dnia Edukacji Narodowej w Liceum Sztuk Plastycznych w Gronowie Górnym odbyła się uroczysta akademia. Uczennice klasy II powitały zaproszonych gości – Genowefę Kwoczek – Przewodniczącą Rady Powiatu Elbląskiego oraz Magdalenę Federewicz – przedstawiciela Wydziału Promocji Powiatu, Edukacji, Kultury i Sportu Starostwa Powiatowego w Elblągu.

Genowefa Kwoczek w swoim wystąpieniu podkreśliła rolę oświaty, w szczególności wagę nauczycieli i rodziców w budowaniu przyszłości naszego kraju. Życzyła także wszystkiego najlepszego uczniom i nauczycielom, sukcesów, satysfakcji i nieustającej wiary w potężną wartość edukacyjnego spotkania z młodym człowiekiem. Na ręce dyrektora szkoły Krystyny Brinkiewicz oraz nauczyciela języka niemieckiego Ewy Owczarek wręczyła, w imieniu Starosty Elbląskiego Macieja Romanowskiego, Nagrody Starosty Elbląskiego.

Szczególnie serdeczne słowa skierowała do uczniów i nauczycieli Krystyna Brinkiewicz, która życzyła gronu pedagogicznemu oraz młodzieży zdrowia, sukcesów, wytrwałości i zapału do pracy. Na koniec swojego wystąpienia wręczyła nagrody Dyrektora Szkoły wyróżniającym się w pracy pedagogom oraz pracownikom administracji i obsługi: Kindze Puławskiej, Arturowi Puławskiemu, Januszowi Kozakowi, Małgorzacie Olewnik, Samirze Arrami, Izabeli Jażdżyńskiej oraz Joannie Jastrzębskiej.

Następnie uczniowie klas pierwszych zostali oficjalnie przyjęci w poczet uczniów Liceum Sztuk Plastycznych podczas uroczystości ślubowania, a na zakończenie uroczystości, młodzież, dziękując nauczycielom za cierpliwe przewodnictwo na drodze zdobywania wiedzy, odegrała na scenie pantomimę, która wywołała u odbiorców łzy wzruszenia. Po części oficjalnej, klasa II przygotowała młodszym koleżankom otrzęsiny. Wszystkie konkursy i wyzwania dostarczyły uczniom i nauczycielom mnóstwa śmiechu i dobrej zabawy.