W ramach programu Erasmus+, akcja KA102, sektor Kształcenie i Szkolenia Zawodowe uczniowie Zespołu Szkół w Pasłęku w dniach 26 września-7 października realizowali staże w zagranicznych przedsiębiorstwach w Sewilli, w Hiszpanii. Udział uczniów w całości finansowany jest ze środków Unii Europejskiej. Naszym zagranicznym partnerem jest firma euroMind, która dzięki doświadczeniu, bogatej i sprawdzonej bazie pracodawców oferuje odpowiednie miejsca stażu dla techników logistyki, reklamy i hotelarstwa. Projekt pt. “Zagraniczne doświadczenie kluczem do sukcesu” wychodzi naprzeciw potrzebom nowoczesnego kształcenia zawodowego, którego celem jest efektywne przygotowanie uczniów do życia i wykonywania pracy zawodowej, a także aktywnego funkcjonowania na rynku pracy. Odbycie praktyk zawodowych w słonecznej Hiszpanii to oprócz obowiązków możliwość poznania najbardziej interesujących miejsc w Sewilli, udziału w wycieczce do Kadyksu oraz zdobycia wiedzy na temat kultury i tradycji Hiszpanii. Dużym atutem jest też zdobycie kwalifikacji zawodowych akceptowanych w całej Europie- ECVET- European Credit System for Vocational Education& Training, co wzmacnia jakość nabytych umiejętności oraz ich wiarygodność na rynku pracy. W tym samym czasie w Sewilli przebywało sześciu nauczycieli ZS, którzy doskonalili swoje umiejętności w zakresie nauczania przedmiotów zawodowych. W trakcie tygodniowego pobytu w Sewilli mieli możliwość podniesienia swoich kompetencji zawodowych, pedagogicznych i językowych, co z pewnością wpłynie na jakość ich pracy.

Info: ZS