Spółdzielcza Mleczarnia Spomlek uruchomiła program stypendialny dla najzdolniejszych studentów, dzieci członków spółdzielni. Będzie wspierać swoich przyszłych dostawców ipracowników, którzy zdobywają wykształcenie na kierunkach związanych z hodowlą bydła mlecznego orazprodukcją i przetwórstwem mleka i żywności.
Spółdzielcza Mleczarnia Spomlek powołała specjalny program stypendialny, wspierający najzdolniejszych studentów, którzy w przyszłości mogą stać się jej dostawcami lub pracownikami. Napomoc finansową mogą liczyć dzieci obecnych członków, kształcące się na kierunkach związanych hodowlą bydła mlecznego, produkcją mleka oraz przetwórstwem mleka i żywności. Są to m. in. przyszli zootechnicy, lekarze weterynarii, inżynierowie technologii żywności. W nadchodzącym roku akademickim szóstka najlepszych będzie otrzymywała miesięcznie po 500 zł.
, Dzisiejsze mleczarstwo wymaga już nie tylko nakładów inwestycyjnych, ale również wiedzy iznajomości nowoczesnych technologii. Spomlek zawsze wspierał swoich członków w rozwoju ich gospodarstw czy podnoszeniu kwalifikacji zawodowych. Wielu z nich związało się z naszą spółdzielnią za przykładem rodziców. Teraz chcemy robić to już na etapie studiów, aby uzdolnionym młodym ludziom umożliwić jak najlepsze przygotowanie się do przyszłej pracy w gospodarstwie lub wmleczarni , deklaruje Edward Bajko, Prezes Zarządu SM Spomlek.
Władze spółdzielni są przekonane, że dzięki zdobytemu wykształceniu, hodowcy skuteczniej będą zabiegali o poprawę wydajności stad i ekonomiki produkcji. To z kolei przełoży się na ilość mleka dostarczanego do Spomleku, a przez to na kondycję finansową gospodarstw, umożliwiającą ich dalszy rozwój.
Aby otrzymać stypendium, każdy kandydat musi przedstawić dokumenty potwierdzające jego wyniki wpoprzednim roku studiów. Najlepsi wyłonieni zostaną na podstawie średniej ocen windeksie ipozycji uczelni w rankingu miesięcznika „Perspektywy”. Dodatkowe punkty będzie można otrzymać także za osiągnięcia i publikacje naukowe, sukcesy artystyczne i sportowe oraz zaangażowanie wdziałalność organizacji społecznych.
Środki na stypendia pochodzić będą ze środków Komisji Społeczno-Wychowawczej Rady Nadzorczej SM Spomlek. Szczegółowe informacje dotyczące zasad przyjmowania wniosków pojawią się niebawem na stronie www.spomlek.pl. W roku akademickim do najlepszych studentów trafi 36000 zł.