Rok szkolny 2022/2023 mimo że dopiero się zaczął, obfituje dla naszych uczniów w liczne kulturalne wydarzenia. 1 września świętowaliśmy rozpoczęcie roku szkolnego w murach Muzeum Archeologiczno-Historycznego w Elblągu, a dnia następnego, w piątek, 2. września integrowaliśmy społeczność szkolną nie tylko między sobą, ale również ze sztuką.

W ten sposób wszyscy uczniowie naszej szkoły mieli okazję nie tylko poznać siebie, ale także Galerię El oraz prezentowane w niej wystawy. Obejrzeliśmy również film o formach przestrzennych, które są symbolem miasta. Niestety ze względu na warunki atmosferyczne nie mogliśmy odbyć spaceru szlakiem form przestrzennych. Na szczęście wyposażeni w wiedzę dzięki Panu Kustoszowi GEL Maciejowi Olewniczakowi będziemy mogli z pełną wiedzą i świadomością taki spacer odbyć we własnym zakresie.

Nasze spotkanie integracyjne wieńczył seans filmowy w kinie „Światowid”. Film, który nam zaprezentowano „Cicha ziemia” wzbudził emocje i na pewno stanie się pretekstem do filozoficznych rozmów o tematyce moralnej, tak jak na kino artystyczne przystało.

Dzisiejsze wspólne doświadczanie sztuki i poznawanie siebie było dopiero początkiem przygody ze sztuką i edukacją. W naszej szkole uczniowie doświadczają i tworzą w ciągu 5 lat nauki w naszej szkole, a także również często po opuszczeniu murów naszej szkoły.

M.Wolska