Pasłęcka impreza z historycznym tłem odbyła się dziesiąty raz.

Otwierający jarmark historyczny korowód z udziałem rycerzy w zbrojach przeszedł od Bramy Kamiennej wzdłuż linii zabytkowych murów miejskich na Pl. św. Wojciecha.

Nieopodal stoisk kramarzy rozłożyło się obozowisko rycerskie oraz odbywały się w ramach pikniku historycznego zajęcia, warsztaty, gry i zabawy dla odwiedzających w każdym wieku. Na żywo grały zespoły Furda i Żniwa. W cieniu drzew pod zamkiem stacjonował sokolnik z drapieżnymi ptakami. Na dziedzińcu zamkowym trwał kiermasz książkowy Biblioteki Publicznej w Pasłęku.

Późnym popołudniem program przyspieszył. Warunki atmosferyczne były niepewne. Wcześniej niż pierwotnie planowano odbyła się inscenizacja oblężenia pod Bramą Młyńską, a po niej dziecięce oblężenie. Kolejny raz dzieci w entuzjastycznym starciu na piankową broń pokonały prawdziwych rycerzy.

Wieczorem, tym razem na scenie, wystąpiły zespoły Furda i Żniwa. Jarmark zakończył koncert pasłęckiego zespołu Czas Na Rewolucję.

SWAL Kuźnia Pruska serdecznie dziękuje Barowi Pod Bramą za przygotowanie serwowanej podczas jarmarku zupy serowej, oraz PSS Społem w Pasłęku, SG SCH w Pasłęku i firmie Perfect Jasina za okazane wsparcie.

Zadanie współfinansowane ze środków Fundacji PKO Banku Polskiego, gminy Pasłęk i Zarządu Powiatu w Elblągu

Honorowy Patronat nad imprezą objął Wiceminister Aktywów Państwowych Andrzej Śliwka