Na pamiątkę rocznicy powstania Polskiej Policji na terenie wszystkich jednostek w Polsce odbywają się co roku obchody Święta Policji.  Tegoroczne obchody odbyły się w Pasłęku. Impreza odbyła się pod Patronatem Starosty Elbląskiego - Macieja Romanowskiego, Prezydenta Elbląga - Witolda Wróblewskiego oraz Burmistrza Pasłęka - Wiesława Śniecikowskiego.

W dniu 21 lipca na Placu św. Wojciecha odbył się uroczysty apel połączony z wręczeniem odznaczeń i aktów nominacyjnych na wyższe stopnie policyjne. Awansowano 110 policjantów a 12 odznaczono medalami. Wśród odznaczonych znalazł się  nadkomisarz Robert Papierowski Zastępca Komendanta Komisariatu Policji w Pasłęku, który otrzymał złoty medal za długoletnią służbę. Wyróżnienia otrzymali również przedstawiciele samorządów i instytucji państwowych współpracujących z policją.

Imprezę rozpoczęła uroczysta msza św. w kościele pw. św. Bartłomieja w Pasłęku, którą celebrował biskup elbląski Jacek Jezierski.

W uroczystościach uczestniczyli min. Piotr Opaczewski II Wicewojewoda Warmińsko-Mazurski, Genowefa Kwoczek Przewodnicząca Rady Powiatu w Elblągu, Ryszard Zając Wicestarosta Elbląski, Wiesław Śniecikowski Burmistrz Pasłęka, Marian Matuszczak Przewodniczący Rady Miejskiej w Pasłęku a także insp. Edward Szydłowski Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji , insp. Robert Muraszko Komendant Miejski Policji w Elblągu i inni przedstawiciele władz samorządowych, służb mundurowych, instytucji współpracujących z elbląską policją oraz mieszkańcy regionu. Po uroczystościach odbył się festyn z prezentacją sprzętu policyjnego.