Zapraszamy na tegoroczną edycję Jakubowych Dni Tolkmicka.

Już w sobotę od godziny 16.00 na scenie przy placu Wolności zaprezentują się zespoły działające na terenie gminy Tolkmicko oraz goście z Godkowa i Fromborka. Podczas festynu odbędzie się kiermasz książek, warsztaty pn. „Wioska ginących zawodów” prezentujące dawne rzemiosła, warsztaty rzeźbiarskie, malowanie twarzy i zaplatanie kolorowych warkoczy, kiermasz kulinarny, stoiska rękodzieła, będzie można nabyć miody tolkmickie, na miłośników gier komputerowych czekać będzie stoisko Gaming Zone z Elbląga oraz wiele innych atrakcji.

O każdej pełnej godzinie będzie możliwość zwiedzania wieży kościelnej i mechanizmu zegara, w połowie każdej godziny zwiedzanie wieży ratuszowej. Zdobycie wież zostanie potwierdzone pamiątkowymi pieczęciami.

O godz. 20.00 wystąpi discopolowy zespół MEGI, a taneczną zabawę będzie kontynuował aż do północy DJ Vivek.

W niedzielę od godz. 12.30 na targowisku miejskim zostanie ulokowane miasteczko służb mundurowych, gdzie zaprezentują się m.in. Policja, Wojsko Polskie, Straż Graniczna, Straż Pożarna oraz Nadleśnictwo Elbląg i Park Krajobrazowy Wysoczyzny Elbląskiej.

Specjalnie z Olsztyna przyjedzie mobilny punkt poboru krwi, gdzie będzie można honorowo oddać krew w godz. od 12.00 do 15.00.

Marek Murdzia

Dyrektor Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury w Tolkmicku