Chociaż absolwentów szkoły pożegnaliśmy 29 kwietnia, a egzaminy maturalne już za nami, to niezmiernie cieszy nas fakt, że jeden z naszych absolwentów odniósł sukces w XIII edycji Ogólnopolskiego Konkursu „Talent za Talent”. Jest nim Jakub Piotr Kozakiewicz, absolwent klasy III B LO i prymus szkoły wśród wszystkich naszych uczniów kończących naukę w 2022 r. Konkurs organizowało Stowarzyszenie Cognitis i skierowany był on tylko do uczniów ostatnich klas szkół średnich, którzy w trakcie swojej edukacji przedmaturalnej wykazali się aktywnością, zaangażowaniem społecznym oraz naukowym, jak i umiejętnościami przywódczymi. Całość obejmowała trzy etapy. W I etapie uczestnicy mieli opisać swoją działalność i podzielić się osiągnięciami, a następnie wykazać się doświadczeniem i umiejętnością przewodzenia. Tutaj Jakub Kozakiewicz mógł pochwalić się wieloma aspektami aktywności i działalności w szkole – jako przewodniczący szkoły, przewodniczący klasy, wzorowy uczeń i wolontariusz. II etap to rozmowa rekrutacyjna, w czasie której sprawdzano umiejętności przywódcze i występowania publicznego. Po tym etapie komisja wyłoniła 7 finalistów, którzy podczas Gali Finałowej musieli wygłosić prelekcję na temat: „Bądź liderem współczesnego świata – co to dla Ciebie znaczy?”. W tej części konkursu Jakub nie miał sobie równych, jego prelekcja była doskonale przygotowana pod kątem merytorycznym, jak i umiejętności przemawiania. Jakub Kozakiewicz został zwycięzcą konkursu i zapytany o nagrody odpowiedział, że oprócz wielu cennych nagród rzeczowych, najważniejsze było dla niego poznanie ciekawych ludzi i zdobycie kolejnego doświadczenia. Serdeczne gratulacje Kubie, oraz jego Rodzicom składa społeczność Zespołu Szkół w Pasłęku.

info: ZS