Uczniowie Liceum Sztuk Plastycznych w Gronowie Górnym wzięli udział w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym pt. Pejzaże miast – Parki, organizowanym przez Centrum Edukacji Artystycznej w Warszawie i Zespół Państwowych Placówek Kształcenia Plastycznego im. Jana Cybisa w Opolu. W konkursie wzięło udział 28 szkół, łącznie nadesłano 464 prace.

Miło nam poinformować, że II nagrodę w kategorii malarstwo uzyskała tegoroczna absolwentka szkoły Daria Garsta. W tej samej kategorii została wyróżniona także praca uczennicy klasy III LP - Justyny Kanownik.

Praca Darii chce zwrócić uwagę odbiorcy na problem zaśmiecania środowiska przez ludzi. Natomiast Praca Justyny Kanownik wypełnia miejski budynek mieszkalny, na który rzucany jest cień pnia i wijących się gałęzi. Drzewo, które tworzy "mural" jest nieobecne, niedopowiedziane, znajduje się poza kadrem. Praca porusza znaczenie natury w przestrzeni miejskiej jak i zastąpienie pierwotnej roślinności architekturą.

Dodatkowo, prace malarskie absolwentek Pauliny Terpińskiej oraz Dominiki Tkaczyk zostały zakwalifikowane na wystawę pokonkursową. Uczennicom oraz nauczycielom prowadzącym: Karolinie Kardas, Samirze Arrami oraz Filipowi Kępce serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

info: LSP