W piątek 29 kwietnia w świat dojrzałości wkroczyło 85 uczniów z trzech klas maturalnych: dwóch klas liceum i technikum. Najwyższą średnią ocen końcowych uzyskała klasa IIIA- 4,68, klasa IIIB- 4,43, a klasa IV Technikum- 4,01. Świadectwo z wyróżnieniem otrzymało aż 33 uczniów (z kl. IIIA – 13, z kl IIIB – również 13, z kl. IVT – 7). Najwyższą średnią ocen 5,78 i tytuł Prymusa szkoły uzyskał absolwent klasy IIIB LO Jakub Kozakiewicz. Kolejne bardzo wysokie wyniki osiągnęli Aleksandra Kołosowska z kl. IIIB LO- 5,61, Magdalena Rogalska z kl. III A (5,59), Aleksandra Nożewska z kl. IIIB LO (5,56) i Szymon Pietrzykowski z kl. IIIA LO (5,53). Wszyscy wymienieni uczniowie są typowani do Stypendium Starosty Elbląskiego. Ponadto do Stypendium w kategorii „Uczeń z pasją i talentem” wytypowana została Zofia Iwachów z kl. IIIA LO (5,17), która jest laureatką Ogólnopolskiej Olimpiady z Mitologii. W technikum najwyższe średnie ocen uzyskały Weronika Choma-5,32, Wiktoria Basarab-5,27 i Julia Czyżów-5,16. Zaś statuetkę Najlepszego Sportowca Szkoły w latach 2019-2022 otrzymał Artur Cytlał absolwent klasy IIIB LO.

Podczas uroczystości padło wiele ciepłych słów ze strony dyrekcji, zaproszonych gości: Wicestarosty p. Ryszarda Zająca, Zastępcy Burmistrza Pasłęka p. Marka Sarnowskiego, Komendanta Komisariatu Policji w Pasłęku p. Mirosława Suchodolskiego oraz Prezesa ZNP w Pasłęku p. Bogdana Pobiarżyna. Wychowawcy klas maturalnych: p. Emilia Kołecka-Duda, p. Tomasz Rozenbajgier i p. Tomasz Tuniewicz, w pełnych emocji przemówieniach, gratulowali sukcesów i wyrazili pragnienie, by absolwenci wracali we wspomnieniach do najpiękniejszych chwil spędzonych w Zespole Szkół.

Wszystkim absolwentom życzymy wytrwałości, radości oraz sukcesów na egzaminach maturalnych i w dalszym życiu. Za wszystkich trzymamy kciuki i do zobaczenia!

Info. ZS Pasłęk