W Dniu Flagi Rzeczypospolitej Polskiej, tj. 2 maja, zapraszamy na wyjątkowy koncert muzyki polskiej w wykonaniu znakomitego zespołu smyczkowego z Katowic „A.Quartet”. Początek koncertu w sali widowiskowej Ośrodka Kultury w Tolkmicku o godzinie 18:00.

Na program koncertu składają się utwory wyłącznie polskich kompozytorów, począwszy od Stanisława Moniuszki, poprzez klasyczne przeboje jak „Pod papugami” z repertuaru Czesława Niemena, „Przeżyj to sam” zespołu Lombard aż po utwory z repertuaru zespołów Perfect czy Maanam. Wszystko w autorskich aranżacjach katowickiego zespołu.

Zespół „A.Quartet” istnieje już ponad 20 lat i koncertował w wielu krajach na kilku kontynentach. Po raz pierwszy jednak zaprezentuje się publiczności naszego regionu. Koncert będzie również wyjątkowy z innego powodu. Wstęp na tę muzyczną ucztę będzie wolny, jednak przed koncertem będzie można nabyć cegiełki o wartości 10 zł z przeznaczeniem na pomoc uchodźcom z Ukrainy. Całkowity dochód uzyskany z cegiełek zostanie przekazany Caritas Polska.

Serdecznie zapraszamy do wspólnego uczczenia naszego polskiego święta!

Marek Murdzia
dyrektor