8 kwietnia 2022 r. uczniowie Zespołu Szkół Ekonomicznych i Technicznych w Pasłęku uczestniczyli w wycieczce dydaktycznej na targi motoryzacyjne do Poznania.

Hasło tegorocznego wydarzenia organizowanego przez Grupę MTP brzmiało: „Droga do Elektromobilności”. Uczestnicy wycieczki mogli zobaczyć pięć różnych ekspozycji: samochodową, motocyklową, caravaningową, detalingową oraz ciężarową. Łącznie dawało to ponad 1000 pojazdów, które można było podziwiać w trakcie targów. Nie zabrakło też samochodów sportowych marki mclaren, porsche, ferrari, bentley czy aston martin. Wystawcy zaproponowali zwiedzającym przeróżne atrakcje, takie jak: jazda samochodem w wirtualnej rzeczywistości na urządzeniu VR oraz możliwość wzięcia udziału w wyścigach samochodów elektrycznych sterowanych na podstawie odczytywanych fal mózgowych. Nie zabrakło też symulatora dachowania czy jazd testowych. Uczestnicy targów chętnie brali udział w tych testach, a uczeń ZSEiT Kajetan Wieczorek podczas próby „wykręcił” na symulatorze jeden z najlepszych czasów. Wystawcy przygotowali również tablice poglądowe, na których uczniowie szkół samochodowych mogli symulować i obserwować pracę różnych układów pojazdu.

Wszyscy uczestnicy wycieczki byli bardzo zadowoleni z wyjazdu i mimo zmęczenia w śpiewających nastrojach wrócili do Pasłęka.

Opiekunami wycieczki byli: Mariusz Wolski, Andrzej Mizura i Jan Połumackanycz.

Info ZSEiT: Jan Połumackanycz