27 luty obchodzony jest Światowy Dzień Organizacji Pozarządowych, jest to okazja do podziękowania organizacjom pozarządowym za ich ogromną pracę wykonaną na rzecz społeczeństwa w różnych obszarach działalności społecznej.

Światowy Dzień Organizacji Pozarządowych został ustanowiony 17 kwietnia 2010 r. przez 12 państw Bałtyckiego Forum Organizacji Pozarządowych. Pierwsze obchody odbyły się 27 lutego 2014 r. w Helsinkach.

Organizacje pozarządowe w powiecie elbląskim działają między innymi w obszarach kultury, sportu, rozwiązywania problemów uzależnień, pomocy społecznej, ochrony zdrowia, turystyki, działalności na rzecz osób niepełnosprawnych czy też rozwoju społeczeństwa obywatelskiego.

Aktywna działalność organizacji pozarządowych jest istotną cechą demokratycznego ładu społecznego w środowisku lokalnym. Istotne znaczenie dla ich funkcjonowania ma wymiana doświadczeń pomiędzy organizacjami oraz współpraca sektora pozarządowego z sektorem publicznym, w tym samorządem powiatowym.

Dziękujemy wszystkim NGO-som za zaangażowanie w działalność na rzecz lokalnych społeczności. Życzymy by energia i wiara w potęgę oddolnego działania towarzyszyła Państwu każdego dnia.

#WordlDayNGO, #dziękiNGO, #WarmiaMazury