Jak początek roku to Karnawał z Elbląską Orkiestrą Kameralną i Sopranissimo.
Trzy śpiewaczki operowe, z których każda ma w swoim dorobku artystycznym znaczące sukcesy, zarówno na scenach polskich, jak i zagranicznych. Wspólnie postanowiły wykorzystać własny talent, pracowitość oraz umiejętności. Wystąpiły już na wielu polskich scenach podczas różnych festiwali muzycznych, a także na deskach estrad i teatrów operowych m.in.: Teatru Wielkiego w Poznaniu, w Operze Bałtyckiej w Gdańsku, Filharmonii Baltica w Słupsku, Filharmonii Częstochowskiej, Europejskim Centrum Muzyki Krzysztofa Pendereckiego, Płockiej Orkiestry Symfonicznej, Krynickiej Orkiestry Zdrojowej i wielu innych. Wszystkie koncerty uwieńczone były owacjami na stojąco. W październiku 2018 roku Sopranissimo zostało uhonorowane statuetką Super Wiktoria w kategorii
„Odkrycie Muzyczne Roku”.

Wykonawcy:

Joanna Horodko Sopran
Laureatka i finalistka konkursów wokalnych m.in.: Passau, Sycylia. Solistka teatrów operowych i muzycznych w Łodzi, Bydgoszczy, Gdańsku, Szczecinie, Lublinie, Poznaniu, a także Austrii, Holandii, Belgii i Niemiec. Wykładowca Akademii Muzycznej w Poznaniu.

Agnieszka Adamczak Sopran
Laureatka konkursu Hans Gabor Belvedere w Wiedniu. Występowała na polskich scenach operowych m.in. w Łodzi, Gdańsku, Szczecinie i Poznaniu oraz na scenach międzynarodowych m.in. w Opernhaus Zurich i Opera de Oviedo.
Występuje w warszawskim Och-Teatrze u boku Krystyny Jandy w spektaklu Maria Callas Masterclass Terrence Mc Nally.

Agnieszka Sokolnicka Sopran
Solistka wielu teatrów operowych w kraju m.in. Poznań, Szczecin,Łódz, Gdańsk i za granicą: Lübeck, Braunschweig, Palermo, Lucca, Livorno, Pisa, Ravenna. Laureatka MiędzynarodowegoKonkursu Kammeroper Schloss Rheinsberg.

Elbląska Orkiestra Kameralna

W programie między innymi muzyka filmowa i operowa.

Rezerwacje:

Biuro Koncertowe, Ratusz Staromiejski,
tel. 55 237 47 49, 513 095 840, biuro@eok.elblag.eu

Bilety: 60 zł (normalny), 50 zł (ulgowy).

Bilety można również nabyć online, na stronie https://eok.vectorsoft.pl/MSI/mvc/pl.

Sponsorzy Elbląskiej Orkiestry Kameralnej: Meble Wójcik, Metal Expert.
Elbląska Orkiestra Kameralna zastrzega sobie prawo do zmian w repertuarze.