Przejdź do treści.

Menu

Starostwo Powiatowe w Elblągu poniżej prezentuje prośbę, jaka wpłynęła do urzędu na piśmie.

Kornelia urodziła się 22.10.2006 r. ku naszej radości jako zdrowa dziewczynka. Niestety już niebawem okazało się, że nasza córeczka doznała rzadko spotykanego schorzenia obu oczu, Od pierwszych dni swojego życia Kornelia pozostaje pod stałą opieką okulisty, przebywała już w pięciu szpitalach i przeszła 3 operacje, w tym dwie witrektomii.
Pomimo wszelkich starań medycznych, jak na razie nasza czteroletnia Kornelia jest dziewczynką niewidomą...
W tak dramatycznej sytuacji jesteśmy szczęśliwi, ze Kornelia nauczyła się chodzić a także mówić, jest sprawna intelektualnie. Od września 2010 r, zaczęła uczęszczać do przedszkola integracyjnego w Łowiczu, więc ma możliwość uczyć się i rozwijać w gronie swoich rówieśników pod opieką wykwalifikowanych pedagogów. Kornelia jako dziewczynka niewidoma musi doskonalić zwłaszcza zmysł dotyku I słuchu. Niebawem będzie poznawała pismo Braille'a, a już dziś na folii brajlowskiej świetnie rysuje wypukłe rysunki za pomocą dłutka. Doskonalenie zmysłu słuchu jest dla Kornelii nieodzowne, ponieważ w ten sposób się komunikuje, próbuje orientować w dużej i małej przestrzeni oraz przyjemnie spędzać czas przy muzyce ucząc się nowych piosenek i bajek.
Aby wspomóc rozwój psychomotoryczny naszej córeczki jeździmy co pewien czas do
Lasek TowarzystwoOpieki nad Ociemniałymi gdzie w ramach„Wczesnej Interwencji"
Kornelia uczestniczy w zajęciach z tyflopedagogiem, psychologiem, logopedą, terapeutą widzenia. Ponadto jest poddawana hipoterapii i bierze udział w zajęciach usprawniających poruszanie z dużym naciskiem na orientację w przestrzeni.
Nie będziemy wspominać o tym, że wszelkie obecne działania w zakresie zdrowia, wspomagania rozwoju i opieki nad Kornelką pochłaniają mnóstwo czasu, energii l pieniędzy, jednak najważniejszą, sprawą l naszym marzeniem jest przeprowadzenie Operacji okulistycznej, która przywróci Kornelii wzrok.
Wierzymy, ze ogromny postęp w okulistyce wraz z wykorzystaniem komórek macierzystych i nanotechnologii pozwoli nam to zrealizować już w niedalekiej przyszłości. Zdajemy sobie sprawę, że operacja tego typu będzie niezwykle kosztowna, więc zwracamy się z ogromną prośbą do Państwa o pomoc. Będziemy niezmiernie wdzięczni za każdy okazany gest zrozumienia i wsparcia.
Jeżeli macie Państwo życzenie przekazać 1% swojego podatku należnego na subkonto1 naszej córeczki Kornelii, należy w swojej rocznej deklaracji podatkowej umieścić Informacje: Fundacja Dzieciom „Zdążyć z pomocą" Numer KRS-0000037904
Wnioskowana kwota - 1% należnego podatku
Cel szczegółowy 1%- Kornelia Aneta Dziedzic 10099

Z wyrazami szacunku:
rodzice Kornelii - Aneta i Jarosław


1 Wszelkie informacje na temat zasad i mo
żliwości rozporządzania środkami pieniężnymi znajdującymi się na subkoncie przez podopiecznych fundacji znajdziecie Państwo na oficjalnej stronie Fundacji Dzieciom „Zdążyć z pomocą" - www.dzieciom.pl
Kontakt z rodzicami: 692 601 690,anetta.ok@wp.pl

Zarządzanie Kryzysowe

Zarządzanie kryzysowe

Działka na sprzedaż

Połącz się z tłumaczem

Film Promocyjny

Newsletter

Wydarzenia

Olsztyn Mazury
zwiazek powiatow polskich
150 lat Kanału Elbląskiego
kraina kanalu elblaskiego
Stowarzyszenie Łączy Nas Kanał Elbląski
Olsztyn Mazury
zwiazek powiatow polskich
150 lat Kanału Elbląskiego
kraina kanalu elblaskiego
Stowarzyszenie Łączy Nas Kanał Elbląski
zwiazek powiatow polskich
150 lat Kanału Elbląskiego
kraina kanalu elblaskiego
Stowarzyszenie Łączy Nas Kanał Elbląski
ul. Saperów 14 A, 82-300 Elbląg tel. 55/ 239-49-00, 239-49-09
fax: 55/ 232-42-26
sekretariat@powiat.elblag.pl

NIP Starostwa Powiatowego w Elblągu: 578-25-24-428
REGON: 170753615
NIP Powiatu Elbląskiego: 578-30-55-579
REGON: 170747690
Copyright © 2015 Powiat Elbląski