Projekt rosyjsko-polski „NATURA BEZ GRANIC”

Jeśli masz od 12 do 20 lat

Jeśli kochasz naturę i lubisz tworzyć

Jeśli technologie cyfrowe to Twoje życie

kamera sportowa GOPRO i inne gadżety czekają na Ciebie!

Weź udział w konkursie rosyjsko-polskiego projektu „NATURA BEZ GRANIC” dla kreatywnych młodych ludzi!

Rosja i Polska są sąsiadami, a łączy nas wspólny Bałtyk, wspólne rzeki i jeziora, wspólna przyroda, którą wszyscy kochamy. Konkurs dedykowany jest właśnie takim transgranicznym obszarom przyrodniczym.

Udział w zawodach to świetna okazja, aby naładować baterie na łonie natury, wykazać się kreatywnością, rozwinąć swoje umiejętności techniczne z zakresu grafiki, fotografii i filmowania, pokazać wszystkim, jak piękna jest natura i uchwycić wyjątkowe chwile w kadrze.

Tematem prac konkursowych jest piękno transgranicznych terenów przyrodniczych województwa pomorskiego i warmińsko-mazurskiego i potrzeba ich ochrony.

Konkurs odbywa się w dwóch kategoriach:

• „Krótki film”, trwający do dwóch minut. Uchwyć jeden lub więcej naturalnych obiektów z naszej listy za pomocą smartfona, aparatu lub kamery. Samodzielnie zmontuj film na komputerze i zgłoś się do konkursu naturabezgranic@zset.edu.gdynia.pl do 31 sierpnia 2021 r.

• “Plakat”. Narysuj plakat za pomocą edytora graficznego na komputerze lub na papierze za pomocą farb, ołówków itp. Zrób zdjęcie lub zeskanuj rysunek i zgłoś się do konkursu naturabezgranic@zset.edu.gdynia.pl do 31 sierpnia 2021 r.

Zdjęcie numer 1 w artykule: KONKURS DLA MŁODZIEŻY NA KRÓTKI FILM LUB PLAKAT fundacji non profit Istok

Oto lista najpiękniejszych miejsc zaproponowana przez organizatorów do fotografowania w konkursie (miejsca przyrodnicze o charakterze transgranicznym):

1. Morze Bałtyckie i wybrzeże Morza Bałtyckiego;
  2. Mierzeja Wiślana;
  3. Zalew Wiślany;
  4. Mierzeja Helska (Półwysep Helski);
  5. Kanał Mazurski;
  6. Jezioro Gołdap;
  7. Rzeka Łyna;
  8. Rzeka Węgorapa;
  9. Rzeka Błędzianka (Rominta);
  10. Park Krajobrazowy Puszczy Rominckiej.

Dwudziestu pierwszych uczestników konkursu kreatywnego otrzyma unikatową, pięknie ilustrowaną książkę o transgranicznych obiektach przyrodniczych w Polsce i Obwodzie Kaliningradzkim, stworzoną przez Kaliningradu i polskich autorów.

Autorzy dwóch najlepszych prac w każdej kategorii otrzymają cenne nagrody:

• w kategorii „Krótki film” – kamera akcji (GOPRO) Eken H9R i bransoletka fitness Xiaomi MI Band 6;
  • w kategorii „Plakat” – tablet graficzny Wacom Intuos S Bluetooth i pamięć USB SanDisk Ultra Dual USB Type-C o pojemności 256 GB.

Najlepsze prace zostaną zaprezentowane w październiku 2021 roku na podsumowaniu projektu „Natura bez granic” po polskiej stronie w Gdańsku i Olsztynie oraz po rosyjskiej w Kaliningradzie.

Partnerzy projektu:

– Rosyjskie Centrum Nauki i Kultury w Gdańsku;

– Ministerstwo Zasobów Naturalnych i Środowiska Obwodu Kaliningradzkiego;

– Rosyjska grupa medialna „Western Press”;

– Kaliningradzki Państwowy Uniwersytet Techniczny;

– Zespół Szkół Ekologiczno-Transportowych (Gdynia);

– Kaliningradzki Obwodowy Ośrodek Ekologii, Historii Lokalnej i Turystyki dla Dzieci i Młodzieży;

– Związek Fotografów Przyrody Obwodu Kaliningradzkiego;

– Muzeum Budownictwa Ludowego – Park Etnograficzny w Olsztynku;

– Park Krajobrazowy Puszczy Rominckiej;

– Fundacja „Moda na Warmię i Mazury”;

– Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie, Instytut

Literaturoznawstwa, Katedra Literatur Wschodniosłowiańskich.

Projekt „Natura bez granic” Fundacji Istok realizowany jest z dotacji

Zdjęcie numer 2 w artykule: KONKURS DLA MŁODZIEŻY NA KRÓTKI FILM LUB PLAKAT fundacji non profit IstokPrezydenta Federacji Rosyjskiej na rozwój społeczeństwa obywatelskiego przyznanej przez Fundację Stypendia Prezydenta.

Strona Fundacji Istok https://istok39.ru/

Szczegółowe informacje o konkursie można uzyskać tutaj:

Zdjęcie numer 3 w artykule: KONKURS DLA MŁODZIEŻY NA KRÓTKI FILM LUB PLAKAT fundacji non profit Istok