Łapcie za aparaty bo warto! Róbcie zdjęcia naszej pięknej przyrodzie.

Morza, rzeki, lasy, jeziora – przyroda nie zna granic pomiędzy państwami.

Tak też jest z obiektami przyrodniczymi, które łączą przygraniczne województwa Polski z Obwodem Kaliningradzkim Rosji. A międzynarodowy polsko-rosyjski konkurs fotograficzny w ramach projektu „Natura bez granic” fundacji non-profit „Istok” daje możliwość uchwycenia piękna naszej przyrody z obu stron granicy. Fundacja “Moda na Warmię i Mazury” została partnerem w tym projekcie.

Rosyjsko-polski internetowy konkurs fotograficzny dla mieszkańców przygranicznych polskich województw warmińsko-mazurskiego i pomorskiego oraz Rosji (Obwód Kaliningradzki) odbędzie się na portalu KLOPS.RU od 1 do 31 sierpnia 2021 r.

Autorzy sześciu najlepszych fotografii otrzymają cenne nagrody:

• VISUO XS812 Dron z kamerą 4K Drone GPS 5G Wifi FPV
  • Bransoletka fitness Xiaomi MI Band 6
  • Pamięć flash USB SanDisk Ultra Dual USB Type-C 256 GB
  • Power bank (bateria zewnętrzna) Romoss Sense 8+ 30000 mAh.

Nagrodzonych będzie 6 najlepszych prac polskich uczestników. Trzy prace zostaną wyłonione w głosowaniu internetowym na portalu internetowym KLOPS.RU, a trzy wyłonią jurorzy konkursu fotograficznego.

Wszyscy zwycięzcy internetowego konkursu fotograficznego otrzymają dyplomy oraz wyjątkową, pięknie ilustrowaną książkę o transgranicznych obiektach przyrodniczych województwa pomorskiego i warmińsko-mazurskiego Polski oraz Obwodu Kaliningradzkiego Rosji, która została stworzona przez polskich i rosyjskich autorów.

10 najlepszych prac weźmie udział w objazdowej wystawie fotograficznej, która odbędzie się w październiku 2021 roku w Gdańsku i Olsztynie oraz w Kaliningradzie podczas prezentacji projektu „Natura bez granic”.

Oto lista najpiękniejszych miejsc wskazana przez organizatorów do fotografowania w konkursie (miejsca przyrodnicze o charakterze transgranicznym):

1. Morze Bałtyckie i wybrzeże Morza Bałtyckiego;
  2. Mierzeja Wiślana;
  3. Zalew Wiślany;
  4. Mierzeja Helska(Półwysep Helski);
  5. Kanał Mazurski;
  6. Jezioro Gołdap;
  7. Rzeka Łyna;
  8. Rzeka Węgorapa;
  9. Rzeka Błędzianka(Rominta);
  10. Park Krajobrazowy Puszczy Rominckiej.
Zdjęcie numer 1 w artykule: INTERNETOWY KONKURS FOTOGRAFICZNY Fundacji non profit istok

Fotografie muszą zawierać powyższe obiekty przyrodnicze, ich faunę i florę. Zdjęcia osób na tle obiektów konkursowych nie mogą brać udziału w konkursie.

Bądź kreatywny! Mile widziane zdjęcia z drona, zdjęcia panoramiczne, dyptyki, tryptyki, polityki (czyli zdjęcia składające się z 2,3 lub więcej zdjęć tego samego obiektu, wykonane np. w różnych porach roku).

Nie zapomnij zaznaczyć daty i miejsca sesji! Prześlij swoje prace bezpośrednio na stronę internetowego konkursu fotograficznego na portalu internetowym – https://fotokonkurs.klops.ru/ od 1 sierpnia do 31 sierpnia 2021 r.

Format pliku JPEG, rozmiar od 1900 pikseli na dłuższym boku, rozdzielczość od 150 dpi, maksymalna waga każdego pliku nie może być mniejsza niż 500 kb i nie większa niż 5 Mb.

Partnerzy projektu:

– Rosyjskie Centrum Nauki i Kultury w Gdańsku;

– Ministerstwo Zasobów Naturalnych i Środowiska Obwodu Kaliningradzkiego;

– Rosyjska grupa medialna „Western Press”;

– Kaliningradzki Państwowy Uniwersytet Techniczny;

– Zespół Szkół Ekologiczno-Transportowych (Gdynia);

– Kaliningradzki Obwodowy Ośrodek Ekologii, Historii Lokalnej i Turystyki dla Dzieci i Młodzieży;

– Związek Fotografów Przyrody Obwodu Kaliningradzkiego;

– Muzeum Budownictwa Ludowego – Park Etnograficzny w Olsztynku;

– Park Krajobrazowy Puszczy Rominckiej;

– Fundacja „Moda na Warmię i Mazury”;

– Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie, Instytut Literaturoznawstwa, Katedra Literatur Wschodniosłowiańskich

Zdjęcie numer 2 w artykule: INTERNETOWY KONKURS FOTOGRAFICZNY Fundacji non profit istokProjekt „Natura bez granic” Fundacji Istok realizowany jest z dotacji Prezydenta Federacji Rosyjskiej na rozwój społeczeństwa obywatelskiego przyznanej przez Fundację Stypendia Prezydenta nr 20-2-005589.

Strona Fundacji Istok https://istok39.ru/