Wszyscy na ten dzień czekali i nareszcie nadszedł: uroczyste zakończenie roku szkolnego 2020/2021. Klasa 8 wraz z wychowawczynią panią Bożeną Szczodrowską przedstawiła program artystyczny o naszych nauczycielach i o szkole. Po otrzymaniu świadectw uczniowie klasy 8 oficjalnie stali się absolwentami Szkoły Podstawowej w Kamionku Wielkim. Podczas uroczystości wyróżnieni zostali uczniowie, którzy otrzymali najwyższe oceny w nauce i w zachowaniu oraz przeczytali najwięcej książek. Zebrani mogli obejrzeć prezentację zdjęć z minionego roku, przygotowaną przez Bartka Rebajna, a Kacper Tomiński zaśpiewał piosenkę, którą napisał specjalnie na tę okazję: „Tak, to jest ten dzień”. Niespodzianką dla wszystkich był słodki poczęstunek przygotowany przez naszych praktykujących kucharzy z klasy drugiej, pod kierunkiem pani Beaty Gutowskiej. Uczniowie odebrali świadectwa promujące ich do następnej klasy i mogli zacząć cieszyć się wyczekanymi wakacjami. Akademię oraz bieżący rok szkolny zakończył pan Dyrektor Sławomir Żukowski oddzwaniając ostatni dzwonek.

Xymena Swatowska