„Kiedy wydaję się, że wszystko się skończyło,
wszystko się zaczyna.”
ks. Jan Twardowski

Są chwile i ludzie, o których nie można zapomnieć. W dniu 25 czerwca 2021 r. Starosta Elbląski - pan Maciej Romanowski - uczestniczył w uroczystym zakończeniu roku szkolnego 2020/21 w Szkole Podstawowej nr 2 w Pasłęku, połączonym z pożegnaniem dyrektora szkoły - pani Grażyny Lewandowskiej, odchodzącej na emeryturę.

W uroczystości wzięli udział: Burmistrz Pasłęka - dr Wiesław Śniecikowski, Zastępca Burmistrza Pasłęka - Marek Sarnowski, przedstawiciel Warmińsko-Mazurskiego Kuratora Oświaty - st. wizytator Teresa Bednarz, przedstawiciele współpracujących ze szkołą instytucji, uczniowie, rodzice, nauczyciele i pracownicy szkoły.

Były wzruszające słowa podziękowania, pamiątki i kwiaty oraz krótki program artystyczny w wykonaniu młodzieży.

Starosta Elbląski - Pan Maciej Romanowski - dziękując Pani Dyrektor za wieloletnią współpracę oraz trud wkładany w prowadzenie szkoły, kształcenie i wychowanie wielu pokoleń uczniów - życzył jednocześnie, aby nowy etap w życiu Pani Grażyny Lewandowskiej stał się czasem, w którym spełnią się wszystkie, odkładane na później, marzenia. Wyraził nadzieję, że teraz Pani Dyrektor znajdzie trochę czasu dla siebie, na realizowanie swoich pasji i zainteresowań, bo do tej pory przede wszystkim służyła innym.

Info: Wydział PEKS