W dniu 18.06.2021 r. kadeci z Zespołu Szkół Ekonomicznych i Technicznych w Pasłęku odbyli interesujące zajęcia z geografii wojskowej: „Orientowanie się w terenie według mapy”.

Zajęcia przeprowadzono w parku komunalnym Bażantarnia będącym integralną częścią Elbląga. Po instruktażu i starannym zabezpieczeniu przed kleszczami drużyny wystartowały.

Zielone Punkty Kontrolne - ZPK to stacjonarne punkty w terenie mające formę drewnianych słupków, gdzie jest tzw. perforator, czyli dziurkacz, którym potwierdza się obecność na punkcie. Zwyciężyła drużyna „Kryształki” z dowódcą Kacprem Masalskim, drugie miejsce zajął zespół „Chilli” - dowódca Maciej Ambroziak, a trzecie „Byki”- dowódca Szymon Lachowicz. Po wręczeniu dyplomów przyszedł czas na relaks i kiełbaski z ogniska. Potem odbył się konkurs piosenki marszowej i tu znów okazały się najlepsze „Kryształki”.

Zintegrowani i trochę zmęczeni upałem kadeci powrócili szczęśliwie autokarem do szkoły.

Info ZSEiT: mjr Bolesław Czechowski