Przejdź do treści.

Menu

W środę 2 czerwca uczniowie klas branżowych wzięli udział w spotkaniu online pod nazwą „Czy wiesz, że możesz mówić nie… zagrożeniom w ruchu drogowym”. Głównym celem projektu jest podniesienie wiedzy uczniów na temat występujących zagrożeń oraz sposobów ich unikania i przeciwdziałania im, wzmocnienie świadomości uczniów w zakresie odpowiedzialności prawnej dzieci i młodzieży oraz zapobieganie demoralizacji i przestępczości nieletnich.

Wydarzenie zrealizowała Komenda Wojewódzka Policji w Olsztynie, Kuratorium Oświaty
w Olsztynie oraz Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego – Regionalne Centrum Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego w Olsztynie..

Podczas spotkania omówione zostały m.in.:

  1. Uprawnienia do kierowania pojazdami. Jakie warunki i kwalifikacje powinien posiadać kandydat do prawa jazdy.
  2. Skutki ryzykownych zachowań kierujących pojazdami, w powiązaniu z odpowiedzialnością karną.
  3. Zasady korzystania z hulajnóg elektrycznych, urządzeń transportu osobistego oraz urządzeń wspomagających ruch – zmiany w przepisach ruchu drogowego.

X.Swatowska

 

Działania wolontariackie

W dniu 20.05 po prawie półtorarocznej przerwie spowodowanej pandemią wznowiliśmy współpracę z DPS Niezapominajka. Tak jak w latach ubiegłych nasze działania skupiają się na pomocy przy pracach gospodarczo-porządkowych, przygotowaniach do różnego rodzaju imprez oraz udział w projektach, turniejach i imprezach organizowanych przez DPS. Reaktywacja współpracy z DPS Niezapominajka prowadzona jest pod opieką Pana Andrzeja Adamczyka.

 

 

Wiersz dla Mojej Mamy…

Matka to najpiękniejsze słowo świata, to serce rodziny, to dziecięce wspomnienia, to zapach ulubionych potraw, to poczucie bezpieczeństwa.  Za tę bezgraniczną miłość, codzienny trud i poświęcenie, za sprawianie kłopotów - z ogromnego szacunku i wdzięczności – w bibliotece szkolnej zorganizowana została uroczystość obchodów Dnia Matki, w której uczniowie mieli okazję wyrazić podziękowanie swoim mamom.                                                                                                       

Wyjątkowy dzień, wyjątkowe święto jak więź łącząca dziecko z matką,  jak dla matki wyjątkowe jest jej dziecko a dla dziecka jego matka.

Wiersze  zaprezentowane przez naszych wychowanków dla swoich mam w formie nagrania, zdjęcia, rozmowy telefonicznej zrobiły na mamach wielkie wrażenie i wywołały ogromne wzruszenie.

 

Egzamin ósmoklasisty

W ubiegłym tygodniu zakończyły się egzaminy ósmoklasisty, do których w naszej placówce przystąpiło 13 uczniów. Przystąpienie do egzaminu to warunek ukończenia szkoły podstawowej.

Pierwszego dnia ósmoklasiści rozwiązywali testy z języka polskiego, drugiego – zadania z matematyki a trzeciego – test z języka angielskiego. Nauczyciele starali się przygotować naszych wychowanków jak najlepiej.

Wszystkie egzaminy przebiegały zgodnie z procedurami oraz w reżimie sanitarnym (dezynfekcja, maseczki, zachowanie odległości ).

Pierwsze wrażenia po egzaminach były mieszane – jedni uczniowie twierdzili, że egzaminy nie były trudne – inni – wręcz przeciwnieJ

Teraz trzeba uzbroić się w cierpliwość i czekać na wyniki, które ósmoklasiści poznają 2 lipca 2021 roku.

 

Czas wolny od nauki w MOW – to lubimy najbardziej

Kiedy jest ładna pogoda i nie pada deszcz to nasi chłopcy raczej się nie nudzą. Zawsze jest jakiś fajny pomysł na spędzenie czasu wolnego. Poniżej kilka migawek majowo – czerwcowych.

 

 

 

 

Zarządzanie Kryzysowe

Zarządzanie kryzysowe

Działka na sprzedaż

Newsletter

Wydarzenia

Olsztyn Mazury
zwiazek powiatow polskich
150 lat Kanału Elbląskiego
kraina kanalu elblaskiego
Stowarzyszenie Łączy Nas Kanał Elbląski
Olsztyn Mazury
zwiazek powiatow polskich
150 lat Kanału Elbląskiego
kraina kanalu elblaskiego
Stowarzyszenie Łączy Nas Kanał Elbląski
zwiazek powiatow polskich
150 lat Kanału Elbląskiego
kraina kanalu elblaskiego
Stowarzyszenie Łączy Nas Kanał Elbląski
ul. Saperów 14 A, 82-300 Elbląg tel. 55/ 239-49-00, 239-49-09
fax: 55/ 232-42-26
sekretariat@powiat.elblag.pl

NIP Starostwa Powiatowego w Elblągu: 578-25-24-428
REGON: 170753615
NIP Powiatu Elbląskiego: 578-30-55-579
REGON: 170747690
Copyright © 2015 Powiat Elbląski