W dniu 27 maja 2021 r. Starosta Elbląski Maciej Romanowski otrzymał w Warszawie z rąk Premiera Rzeczpospolitej Polskiej Mateusza Morawieckiego honorową odznakę Zasłużony Dla Samorządu Terytorialnego przyznaną przez Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji Mariusza Kamińskiego.

Odznaka jest zaszczytnym wyróżnieniem i może być nadawana za szczególne zasługi na rzecz samorządu terytorialnego, w szczególności:

1) w działalności w organach jednostek samorządu terytorialnego, związkach i stowarzyszeniach jednostek samorządu terytorialnego;

2) związane z wykonywaniem zadań dotyczących samorządu terytorialnego w urzędach administracji publicznej oraz w urzędach organów władzy publicznej;

3) w pracy naukowej i badawczej dotyczącej zagadnień związanych z działalnością samorządu terytorialnego.

Odznakę otrzymało jedynie 60 przedstawicieli samorządu terytorialnego spośród 16 województw, 314 powiatów i 66 miast na prawach powiatu oraz 2477 gmin obejmujących terytorium Polski.

Serdecznie gratulujemy Panu Staroście i składamy podziękowania za dotychczasową pracę na rzecz naszego powiatu. Życzymy kolejnych lat pełnych sukcesów, szerokich perspektyw rozwoju, wytrwałości w realizacji zamierzeń, satysfakcji zawodowej, a w życiu osobistym wielu powodów do radości i wszelkiej pomyślności.

Pracownicy Starostwa Powiatowego w Elblągu