W dniu 28 kwietnia 2021 r. Starosta Elbląski Maciej Romanowski gościł przedstawiciela firmy Urban Construction Sp. z o. o. Panią Magdalenę Urbankiewicz - organizatora pierwszej polskiej edycji rajdu 4x4 Rainforest Challenge w Elblągu. Pani Magdalena Urbankiewicz wręczyła na ręce starosty podziękowania i statuetkę za pomoc w organizacji i objęcie honorowym patronatem tego ciekawego wydarzenia.

Organizatorzy jako pierwsi w Polsce otrzymali zgodę pomysłodawcy marki RFC, Luisa J.A. Wee na przeprowadzenie tak prestiżowej imprezy w Elblągu. Rajd odbywał się w dniach 21-25 kwietnia br., a jego baza mieściła się na poligonie Modrzewina. Pierwsza Polska edycja tego rajdu organizowana we współpracy z Twórcami RFC Malezja była największą imprezą terenową o charakterze przeprawowym w tej części Europy.

W elbląskiej edycji udział wzięło ok. 80 najlepszych załogi z Polski i zagranicy.

Rainforest Challenge (RFC) sięga korzeniami do 1997 roku i jest obecnie najbardziej uznaną na świecie imprezą terenową 4×4, w której co roku uczestniczą załogi z ponad 30 krajów świata. Rainforest Challenge to trzecia na świecie pod kątem wielkości impreza motoryzacyjna, zaraz po Baja 1000 i rajdzie Dakar.

RFC to również zdobywca wielu nagród, w tym: najbardziej spektakularne wydarzenie w turystyce sportowej w Malezji, rekord księgi rekordów Malezji za udział zawodników z największe ilości krajów w zawodach motorsport. Poszukiwacze przygód 4×4, w niezwykłym 10-dniowym wydarzeniu spotykają się co roku w sezonie monsunowym, by sprawdzić swoje umiejętności.