27 stycznia br. na stronie Internetowej Fundacji Edukacyjnej „Perspektywy” ogłoszono wyniki Ogólnopolskiego Rankingu Liceów i Techników Perspektywy 2021.

Organizator rankingu dokonał analizy wyników 2186 liceów ogólnokształcących oraz 1743 techników i ogłosił listę 1000 najlepszych liceów i 500 techników.

Fundacja „Perspektywy” w celu ułatwienia porównań szkół w skali lokalnej i regionalnej przygotowała również rankingi wojewódzkie liceów i techników, które są wyciągami z rankingów ogólnopolskich.

Technikum nr 1, funkcjonujące w Zespole Szkół w Pasłęku, znajduje się na liście najlepszych techników w Polsce - poz. 223 na 1743 ocenianych szkół. W województwie warmińsko-mazurskim zajmuje 7 pozycję na liście rankingowej na 76 techników dla młodzieży, funkcjonujących w województwie warmińsko-mazurskim w roku szkolnym 2019/2020 – dane GUS. Kapituła Rankingu ocenia technika za pomocą czterech kryteriów: sukcesów szkoły na olimpiadach, wyników matury z przedmiotów obowiązkowych, wyników matury z przedmiotów dodatkowych oraz wyników egzaminu zawodowego. Zgodnie z zasadami przyjętymi przez Perspektywy Technikum nr 1 w Pasłęku ma prawo do używania tytułu honorowego „Najlepsze Technika w Polsce – SREBRNA Szkoła 2021".

W rankingu „Perspektywy 2021” I Liceum Ogólnokształcące, które funkcjonuje w Zespole Szkół w Pasłęku zajęło 43 pozycję na wojewódzkiej liście rankingowej na 149 liceów funkcjonujących w roku szkolny 2019/2020 w naszym województwie (dane GUS).

Wieloletnia i ciężka praca uczniów, nauczycieli i rodziców po raz kolejny została doceniona i wyróżniona na forum wojewódzkim i krajowym.  Zdobycie miejsca w czołówce ogólnopolskiego Rankingu Szkół Ponadpodstawowych PERSPEKTYWY jest dla każdego liceum i technikum zasłużonym powodem do dumy. Świadczy to przecież o dobrej atmosferze w szkole, tworzonej wspólnie przez znakomitą kadrę, ambitnych uczniów, a także władze samorządowe dbające o właściwe warunki nauczania.

Życzymy całej społeczności szkolnej, aby tegoroczny sukces był inspiracją do działania i do podnoszenia sobie poprzeczki w górę, aby za rok wyniki były na wyższym poziomie niż obecnie.

Info: ZS Pasłęk

ranking1  tch